Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az aranyhal megehette a...

Az aranyhal megehette a neonhalat? Nálatok is volt már ilyen?

Figyelt kérdés

mindig megvannak etetve!! Vettünk 9 neonhalat abból 1 elpusztult még az nap azt ki is vettem 8 maradt aztán 2 nap múlva 4-en maradtak döglött halat nem láttam és később sem találtam , tegnap mikor lefeküdtem aludni mind a 4 megvolt ma reggelre 1 maradt (tudom hogy csapathal és egyedül nem jó) és megint nincsenek döglött halak növényeknél átnéztem nincsen e de nem találtam szűrőnél sincs és sehol sincs, arra tudok gondolni hogy megette az aranyhal


az akváriumban 3 aranyhal van

már csak 1 neon

5 guppi

2 moszatevő márna


az akvárium 120 literes


régi aranyhalaimmal jól meg voltak a neonhalak de a régik már nincsenek meg ezek most újabbak 1 évesek és megeszik őket vagy nem tudom



2016. jan. 9. 18:05
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
nem a tartási körülmény volt a rossz hanem gondoltam ugye én hogy hozok még pár halat de ahonnan hoztam betegség volt az akváriumban... és az összes halamat megfertőzte 3 aranyhal élte túl a betegség darakór volt, na hát ezek után onnan nem hoztam több halat
2016. jan. 9. 20:45
 12/13 anonim ***** válasza:

A darakór elsődleges oka a stressz, túlzsúfoltság. Minden akváriumban előfordulhat ez az élősködő, de a halak nagy része valamennyire elálló ezzel szemben, legyengült immunrendszer miatt szokták elkapni a halak. Persze ez nem jelenti azt, hogy, ha fertőzött egyedet teszel az akváriumba, nem fertőzhet meg más halat. De vagy nálad, vagy ott, ahonnan hoztad nagy valószínűség szerint rosszul voltak tartva.

Én is találkoztam már a betegséggel sajnos.

Emellett az, hogy mondjuk pár hónapot, de akár 1-2 évet együtt voltak nem jelenti azt, hogy:

1: a halaid nem szenvednek.

2: a halad nem fognak idő előtt elpusztulni.

Ha mondjuk minimum 10-12-15 évig szépen éltek az aranyhalak, meg már 5-6 éve megvoltak a moszatevők és utána jött egy darakór, elhiszem, hogy nem vagy állatkínzó és tarthatóak együtt, persze ez még nem jelenti azt, hogy jók a körülmények, csak azt, hogy a minimálisat biztosítod, amiben nem pusztulnak el idő előtt.

2016. jan. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Platypus ***** válasza:
A darakór nagy nudli betegségnek. Olyan, mint a nátha embereknél. Egy egészséges akváriumban egy kevés konyhasó a vízbe elég a kikezeléséhez. Ha a darakórtól megdöglöttek a halak, ott súlyos bajok voltak az akváriummal.
2016. jan. 10. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!