Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nem bír megelleni a guppim...

Nem bír megelleni a guppim mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

2016. jan. 10. 19:52
 1/6 anonim ***** válasza:
majd megellik
2016. jan. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kifejtenéd kicsit bővebben?
2016. jan. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Látszik rajta hogy szenved szegény. Leesett a hasa majd kidúrran, de már a 2. napja nem tud megelleni. Áttettem a másik akváriumomba egy palacka engedtem bele, mert az melegebb és elvileg az megindítja az ellést. De sajnos nem. Enni se eszik.
2016. jan. 10. 20:33
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez inkább hasvízkórnak tűnik. Régen, amikor még nem voltam túlságosan tapasztalt, velem is előfordult hasonló. Áttettem 5 nőstényt egy 85 literes akváriumba (ekkora volt szabad.) Úgy látszott, bármikor jöhetnek a kis guppik, aztán a nőstények haza a szokásosnál sokkal nagyobb lett, az egyik nőstény elég hamar megszülte a kicsiket. 2 napra rá az egyik szülés közben halt meg. A másik három nőstény másnapra elpusztult. Az első nőstény kicsinyei sem bírták sokkal tovább. A hasvízkór jeleit láttam, de még nem találkoztam azelőtt a betegséggel, így nem ismertem fel időben. Igazából fogalmam sincs, mitől történt, hogyan történt, a halak nem voltak legyengülve és megfelelően voltak tartva. Előtte nemsokkal új hal érkezett, később az is elpusztult.

Erre emlékszem, ez az egyik legnegatívabb élményem elevenszülőkkel.

Nem látod úgy, mintha kissé ki lenne dülledve a szeme és nagyon picit be lenne vérezve? Nem nagyon feltűnően, csak ha alaposan megnézed. A pikkelyeit nem látod furcsának?

2016. jan. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
csinálj róla képet
2016. jan. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ismerem a betegséget, nekem is volt már gondom vele, de ezt biztosra tudom hogy nem az. Volt már 1 ilyen guppim aminek egyben jöttek ki a kicsik és ott lógtak neki. Emiatt pusztult el, nem bírt megelleni.
2016. jan. 11. 16:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!