Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit csinálok rosszul, miből...

Mit csinálok rosszul, miből kéne több/kevesebb? Easylife profito, fény

Figyelt kérdés
Van egy 180 literes akvám, nettó kb 130 liter víz lehet benne elég sok hallal. Külső és belső szűrő is egyaránt, JBL e901 , 2x20w 6500K fénycső, jbl aqua+manado. Elkezdtem használni easylife profitot, napi 1-1,2 ml adagolással,mostmár lassan 1 hónapja. A növényeim folyamatosan nőnek ,új hajtásokat hoznak ,de a régi levelek kilyukadnak , elfoszlanak , ezeket általában levágom. Utána olvastam, kálium hiány. Emeljem meg a profito adagot vagy szerezzek be erősebb világítást? A gondom csak az, hogy így is elkezdett a hátfal nagyon minimálisan algásodni és félek hogy ha emelem a profitot, akkor megindulnak az algák :(

2016. jan. 11. 21:47
 1/4 A kérdező kommentje:
vagy esetleg új világítás, és valami gyorsan növő növény?
2016. jan. 11. 21:51
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha kálium hiány, akkor a káliumot kéne emelni, nem minden más nyomelemet, amiből elég van.

Egyébként rettentően kevés a fényed, nem is értem, mi az a 20 watt, olyan cső nincs is.

Nem 30 wattosak, mert 1 méteres akváriumokhoz 30 wattosakat szoktak használni.

2016. jan. 12. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

...amúgy ezt mindenki más is próbálgatja, mi lenne jó, minimálisan változtatunk ezen-azon, időt hagyunk a változás hatásának, és ha jó, úgy hagyjuk.

Nincs kőbe vésett szabály, nincs 2 egyforma aksi.

Szerintem én a káliummal kezdeném, mert az olcsóbb mint a világításcsere, de tény, hogy egy csodával felér, hogy egyáltalán még ennyire is nőnek a növények.

2016. jan. 12. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

nem akartam hülyeséget írni, 18 wattos 60-akárhány centisek- hozzáteszem nincsenek igényes növényeim, talán a valiznéria mondható a legigényesebbnek,de az is napi majd 1 centit nő.A fény upgrade meg igazán jó lenne, végre lenne nagyobb választék a növények között :D

Csak azért kérdeztem, mert olyanokat olvastam hogy a növények nem képesek egy adott fénymennyiség alatt a kálium hasznosítására. ez mennyire valós ?

2016. jan. 12. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!