Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A szuronek mennyire kell...

A szuronek mennyire kell erosnek lennie, ha szebb kristaly tiszta vizet akarok?

Figyelt kérdés
Van egy aquaszut szuro+levegoztetom, es lehet allitani az erosseget, mennyire erosen lokje a buborekokat. Miben mas az erossege ha peldaul gyengere allitom(kisebb, lassabb bubik), vagy ha eros(nagyobb tobb bubi)? Es ha hogyan lesz kristalyosabb szebb vizem, ha erosre vagy ha gyengere van allitva? Bocs az ekezetert

2016. jan. 15. 16:42
 1/3 anonim ***** válasza:

A levegőztető és a szűrő két teljesen más dolog, más kérdés, hogy sok szűrő rendelkezik levegőztető funkcióval. Attól, hogy a levegőztetőt beállítod maximumra, még nem lesz tisztább a vized, csak a halaknak több oxigén. Talán minimálisan lesz másabb. Mondjuk ha nagyon erős, az ürüléket és kajamaradékokat felkavarhatja, ha gyenge sem ideális, a halaknak.

Ha kristálytiszta vizet akarsz, kevés és kis halat teszel bele, és/vagy veszel egy erősebb szűrőt. AQUA SZUT szűrőből is van többféle.

2016. jan. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Jelenleg halvany a viz, homalyos, ez attol lehet hogy ma rendeztem at es felkavarta a vizet. Korulbelul milyen arba lenne egy erosebb szuro? (54literes akvarium, hozza volt a szuro, es jelenleg 18 kisebb hal van benne
2016. jan. 15. 17:05
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem a probléma a "18 kisebb hal", bár ez alapján nem tudom, milyen halról beszélsz, sokféle "kis" halfaj létezik, és emellett a legtöbb hal kicsi, amikor megveszi az ember. Különböző halak, különböző igények, különböző mennyiségű ürülék, ammóniatermelődés stb.

Pontosan milyen szűrő?

600 liter/órás belső már jó lehet.

2016. jan. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!