Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi baja lehet a plattimnak?

Szabik kérdése:

Mi baja lehet a plattimnak?

Figyelt kérdés
Az egyik plattim furán viselkedik fel van puffadva a szeme nincs kidülledve szóval nem hasvízkóros gondoltam az miatt volt mert ő volt az egyetlen platti az akváriumban vettem neki társakat 4 db plattit és ugyanazt csinálja enni eszik sőt mohó lehet túletettem?

2016. jan. 22. 15:55
 1/9 anonim ***** válasza:

sztem hasvízkór, nem tünete a szemkidülledés, esetleg szövődménye lehet. csinálj róla képet.

Általában rossz körülmények váltják ki, írj le mindent az akváriumodról.

2016. jan. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
60 literes 5db platti 3 db páncélos eheim pick up 2010 -es szűrő
2016. jan. 22. 16:01
 3/9 anonim ***** válasza:
nem sok hal , a szűrőt nem ismerem,de gondolom elég lehet. vízcsere?
2016. jan. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
hetente 25%-os vízcsere
2016. jan. 22. 16:04
 5/9 anonim ***** válasza:
akkor passz, lehet túletetés, 2-3 napig ne adj nekik enni semmit. aztán írj.
2016. jan. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
igen ugyanezt tettem 3 napig nem adtam neki enni. De az a zavaró hogy nincs a többiekkel és egy helyben úszik van kedve úszni de mintha nehezére esne
2016. jan. 22. 16:09
 7/9 anonim ***** válasza:
próbáld meg lefényképezni, ha nem is én, de valaki okosabb csak fog tudni segíteni.
2016. jan. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
nem tudom lefényképezni mert megijed.Lehet stresszes lett vagy nem tudom
2016. jan. 22. 16:12
 9/9 anonim ***** válasza:

Alapvetően hasvízkór az elsődleges gyanúsított, a szemek nem mindig düllednek ki, jellemző tünet, de...

Az akvárium mérete megfelelő, elvileg nem kellene elkapnia ilyen betegséget, de a stressz okozhatja.

Lehet az is, hogy túletetés történt, vagy épp az adott hal túl sok táplálékhoz jutott.

Esetleg az, hogy "terhes", de talán akkor rájöttél volna erre.

Bár nem ide tartozik, de vegyél még 3 páncélost, úgy jobban érzik magukat (persze fajfüggő, de gondolom nem agyagszínű páncélos vagy mondjuk torokátum ekkorában).

2016. jan. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!