Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az akiban levo halak mind...

Petcu Emil Robert kérdése:

Az akiban levo halak mind tele vannak feher pottyokkel. Mi lehet a bajuk es mivel lehetne kezelni oket. Esetleg vegyem ki a beteg halakat?

Figyelt kérdés

2016. jan. 22. 20:39
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez nagy valószínűséggel darakór lesz. Van rá gyógyszer, például a malachitzöld, ezzel jól gyógyítható. Arra vigyázz, hogy a szűrőbaktériumokat is károsítja, ezért ilyenkor érdemes gyakrabban vizet cserélni és aktív szenet használni. Kivenni nincs értelme a beteg halat, mivel a gyógyszer nem a halat már megfertőzött parazitákat, hanem a vízben szabadon úszó, gazdatestet keresőket öli meg, plusz még azt is írtad, hogy mindegyik darakóros. Azt viszont jobb ha tudod, hogy a darakór az esetek nagy részében csak olyan halaknál fordul elő, amelyek a rossz tartási körülmények miatt legyengültek. Kérlek írd le a körülményeket (akvárium méret, szűrés, vízcsere, hőmérséklet, milyen és mennyi hal, stb.). Mert ha itt baj van, akkor később ismét visszatérhet a betegség (vagy valami más).

2016. jan. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Elég lehet 10 literenként 1 kávéskanál só+ 30 fokos víz. Ez a legkönnyebben góygyítható kór. Viszont valóban a rossz körülmények váltják ki, a stressz, ez alól talán kivétel az új hal érkezése. Válaszolhatnál az első által feltett kérdésekre. Új halat vettél mostanában?
2016. jan. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Ez igaz, amit az előttem szólók írtak, a 30 fokos víz és a só összességében viszont fajfüggő, hideg vízi halak esetén könnyen lehet, hogy végleg beadják a derekukat, a darakórt egyébként is legyengült halak kapják el+a betegség+a magas hőmérséklet.

Ezért is jó leírni a tartott halakat, no meg a probléma okozója is ez lehet. Darakórt egészséges halak csak a legritkább esetben kapnak el, a darakór minden akváriumban ott van, de a halak kifejlesztettek ellene egy természetes védő mechanizmust. Csak az egyébként is gyenge beteg egyedek produkálják ezeket a tüneteket (olyan, vagy még olyanabb, mint egy nátha az embernél).

2016. jan. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Egyszer nagy ügyesen nem figyeltem vízcserénél a cserevízre, túl hideg volt, és 50 sügerem lett darakóros, de a só+30 fokos víz + erős szellőztetés elég volt. 1 hét múlva egyiken s volt már 1 pötty se.
2016. jan. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Az aki egy AQUQEL 120l...Aquael fan 2plusz szurovel...2aranyhal 2guppy meg 3pancelosharcsa van benne...azomban vettem egy algaevot s szerintem az okozhatta az egeszet...szerintetek a so +30fokos viz segithet?
2016. jan. 22. 22:13
 6/22 anonim ***** válasza:
neee, aranyhal megfő 30 fokon. Sajnos meg kell tőle válnod mert az a mütyürke szűrő nem jó aranyhalakhoz.az ammónia az eegekbe lehet. Ilyen szűrővel és halakkal folyamatosan gond lesz az akváriumoddal.
2016. jan. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Néminemű tartási hibák vannak... Éreztem, hogy lesz benne aranyhal, ezért mondtam, hogy nem minden hal bírja ezt, főleg darakórosan...

*A szűrőd egy fele ekkora akváriumhoz elégséges.

*Az aranyhal ideális körülmények között 15-20 évig él és 20, de akár 30 centisre is megnőhet. Azaz a 2 aranyhalnak kellene minimum 200 liter.

*Ha az aranyhal megnő a guppikat egészben nyeli le, nemegyszer halottam már ilyet.

*A páncélosharcsa erősen társas, 6 egyed alatt nem nagyon tartható.

*Egy ekkora akváriumba semmi értelme páncélosok mellé egy 15 centis területvédő talajlakónak.

A többit már nem is mondom... persze, hogy darakórosak a halaid... hamarosan megint azok lesznek. De lehet anélkül pusztulnak el. De lehet hasvízkór és még pár betegség...

2016. jan. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Nem az algázó a hibás, az csak borította a bilit.


A darakór egy mocsok betegség, és beláthatatlan következményei lehetnek.


[link]


[link]


Ezeket olvasd el, hogy tisztában legyél a parazita működésével, életciklusaival, hogy hogyan lehet ellene küzdeni, mert enélkül csak próbálkozni lehet.


Utána pedig kezd totál elölről az egészet, az akvarisztika alapjaival, mert ez így kb egy teszkós pontyos medence körülményeivel vetekszik, és ha így hagysz mindent, pár héten belül lesz majd újabb betegség, aztán megint újabb, aztán marad kb 1 halad, amit a jelenlegi rendszer elbír. Vagy 1 se.

2016. jan. 23. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Na hát megszbadultam az aranyhalaktol...lehet hogy a so+30fokos vizzel kiprobalom...de kerlek irjatok le ennek a folyamatat.
2016. jan. 23. 10:57
 10/22 anonim ***** válasza:
"Ezeket olvasd el, hogy tisztában legyél a parazita működésével, életciklusaival, hogy hogyan lehet ellene küzdeni, mert enélkül csak próbálkozni lehet. "
2016. jan. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!