Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vizicsiga került az akváriumomba?

Vizicsiga került az akváriumomba?

Figyelt kérdés
jelenleg 8 halam van(2 törpe harcsa,2 molly,2 neo,2 gurámi) és nem régiben feltűnt hogy valami csiga szerű van ráragadva az akvárium oldalára amit nem tudtam mi de levertem róla és most feltűnt az akvárium túloldalán és mozgott is,nagyon fekete színű kis pici 1-1,5 centis,én nem vettem,nem tudom mit keres itt,de kell neki valami külön kaja vagy bármi?féltsem tőle a halaim? :D

2016. jan. 24. 12:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Valószínűleg növénnyel került be.

Ahogy meglátod, szedd ki! Mindet, amit csak látsz!

2016. jan. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Az 1-+1,5 centi nem olyan kicsi ! Egyébként a csigák természetes lakói az akváriumnak, eszik a moszatokat és a törmeléket.
2016. jan. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ne vedd ki mer tisztítja az akvárium falát belül megeszi az algákat... hasznos ha van benne egy csigusz :)
2016. jan. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem kell félteni tőle a halakat, csak sajnos általában a pici csigák elég szaporák. Ehhez hasonlít? [link]

A halaidat pedig inkább attól féltsd, hogy nem megfelelően válogattad össze őket, 2 rajhalat is tartasz raj nélkül.

2016. jan. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
mivel elmászott valamerre ezért hirtelen passz de a képeket nézve nem nagyon hasonlít,a háza nem ilyen világos,az is inkább feketés
2016. jan. 24. 13:31
 6/12 A kérdező kommentje:
meg feltételezem egyedül nem fog elszaporodni az akváriumban :D
2016. jan. 24. 13:32
 7/12 anonim ***** válasza:

Nagy valószínűség szerint növénnyel, vagy kaviccsal/kővel/fadarabbal hoztad be a petéket, nem feltételezhető, hogy egyedül van.

A legutóbb, amikor csigák kerültek az egyik kisebb akváriumomba, akkor is csak 1-et láttam, aztán több száz lett a vége.

Másrészről egyes csigáknál megfigyelhető a parthenogenesis, azaz szűznemzés. (A csigák hermafroditák).

Nem lebeszélni akarlak róla, csak tényeket közlök.

Ja és a neonhal rajhal, minimum 10 darabot kell tartani belőle, a törpe harcsát meg feltételezem, hogy vagy corydoras faj, vagy törpe szívóharcsa, ami megint rajhal, amiből minimum 6-ot érdemes tartani.

2016. jan. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
előmászott és megnéztem fényben,a háza barnás,tévedtem csak feketének tűnt az egész csiga,a teste is világosabb és nem tekert a háza hanem inkább elnyúlt és ahogy a szűrő érte a közelébe remegett a háza nagyon mint ha leszakadna lassan
2016. jan. 24. 15:53
 9/12 anonim ***** válasza:
2016. jan. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
utolsó válaszoló köszi! :D nézem a videóit,sok újat mond el nekem :D
2016. jan. 24. 17:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!