Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit tehetnék darakór ellen?...

Mit tehetnék darakór ellen? Lehet elpusztul?

Figyelt kérdés

Vasarnap láttam meg,hogy darakórosak a guppyk,hétfőn kezdtem el őket kezelni. 3/2 egész jól viselte,mostanra már lejöttek róluk a pötty-paraziták,a gyógyszer azokat megölte (elvileg). De van egy guppy,akinek az elejétől nagyobb és több pöttye volt mint a többieknek (az elején neki is csak 4-5),és hiába a kezelés,a hőfok emelés,az elején sóztam is,úgy tűnik mintha egy cucc se jött volna le róla,még mindig rengeteg van rajta-míg a többieken már alig. Mit tehetek szerintetek? Lehet hogy nála is van hullás,csak annyi ágyazódott be nála,hogy még mindig kelnek ki??:(

Gyógyszeres készítménnyel kezelek, tetra Medica Comtralck-al.



2016. jan. 29. 07:13
 1/4 A kérdező kommentje:

Lehet félreérthetően írtam,a többieken is van még néhány,de látszódik,hogy napról napra kevesebb...

Itt egy kép a betegről:

[link]

Biztos ami biztos.. És az életkedve is változó,néha begubbaszt egy sarokba,és ami nagyon ijesztő,lesüllyed az aljzatra-ez normális,mitől lehet? Aztán felpattan,és ahogy írják is a darakóros halaknál,idegesen le-föl úszik az üveg mentén,hirtelen arréb teleportál (nagyon nagyon gyorsan úszik arréb),aztán megint lesüllyed és úgy is marad:( teljesen elengedi magát,csak lebeg,nagyon aggódom értem,mitől lehet ez?

2016. jan. 29. 07:21
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Mekkora akvárium, milyen halakkal?

Egyébként a kezelésekkel az a probléma, hogy nem azokat a parazitákat pusztítja el, amelyek már a halba fúródtak, hanem az akvárium vizében úszó még halra nem tapadt parazitaszaporulatat.

2016. jan. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Jól írja a 2-es, a gyógyszer a már befúródott paraziták ellen nem segít, ezért min. 1 hét a kezelés. MERT ha ezek a paraziták megszívják magukat és elhagyják a gazdatestet (a guppit) akkor ők sem fognak tudni tovább szaporodni és elpusztulnak. Szerintem mindent jól csinálsz és nem tehetsz többet. Kitartást!
2016. jan. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Rendben,köszönöm

Egyébként 60literes,3 guppy és két cory

2016. jan. 29. 11:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!