Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Darakór ellen mit kell csináln...

Darakór ellen mit kell csinálni a malachit zöldet bele lehet önteni az akváriumba vagy külön karanténos akvát kell csinálni a halnak?

Figyelt kérdés
vettem törpe szívó harcsákat 4 db ebből 1 elpusztult mikor haza értem akkor láttam h vmi seb van a fején... aztán vettem még egyet hozzá az is elpusztult... aztán vettem megint egyet az meg darakóros sztem mert láttam rajta egy apró fehér pöttyöt... a többi három ami egészséges jól érzi magát egészen befeketedett a hátuk főleg a kis hímnek szóval szépen vissza nyerték a színüket... soha nem volt még semmilyen hal betegségem ez mennyire fertőző? elkaphatja más hal is ha mondjuk jó kondiban van? bele lehet önteni ezt a malachit zöldet az akvába vagy nem? a garnélákra mien hatással van? ez tulajdonképpen egy antibiotikum ami megöli a szűrőbacikat? már csak azért kérdem mert a darakórt ha jól tudom egy élősködő okozza ami ugyebár nem baktérium előre is köszi a válaszokat!

2016. jan. 17. 04:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha darakór, akkor karanténozással nem mész semmire, mert maga az akváriumod a fertőzött.

A jó kondiban lévő halak (elvileg) nem kapják meg, de pl. az enyémeim elkapták:(

Elméletileg a hőmérséklet emelését és só hozzáadását (egy kiskanál / 10 liter) szokták ajánlani.

Nekem ez nem vált be.

A frissen vett razbórarajom (8 db, amin először kiütött a darakór), 24 órán belül elpusztult, és már a guppijaim is elkapták, amikor rászántam magam, hogy tegyek bele Parakillt. Féltem a vegyszerezéstől, de feleslegesen. A guppik közül egy sem pusztult el:)

Szóval én a Parakillt ajánlom.

2016. jan. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
én is parakillt ajánlom, fel kell fűteni a vizet olyan 30 fok fölé pár napig, 3-4 nap után kb 50 %os vízcsere szükséges. Van egy olyan fajta is,hogy turbo parakill, de az túl erős nálam a halak úszóját is kikezdte, a simát vedd az elég lesz.
2016. jan. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Felesleges gyógyszeres kezelés a darakór ellen. Legegyszerűbben gyógyítható betegség, mint egy kis megfázás. Kezeléséhez elég: 30 fokos víz+ 10 literenként egy kávéskanál só+ ajánlott erősebben szellőztetni. A kórt pedig a stressz váltja ki, úgy hal érekésénél normálisnak mondható, viszont más esetben valamilyen tartási gondra mutat rá. pl; rossz vízminőség, túl sok hal
2016. jan. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
*új hal érkezésénél
2016. jan. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
itt nálam látszólag jól érzik magukat de a negyediket amit most vettem már megint nem találom ha elpusztult tuti bevágták a garnélák meg a csíkok... hát komolyan mondom így besz*pódni nem hiszem el... volt abba a bolti akvába vagy 30 db 40 literes volt kb az akva és hát már ott is pusztultak jócskán 2-3 döglődőt is lehetett látni meg volt akit a többiek ettek az ancik de rajtuk kívül volt még vagy 20 másféle hal vegyesen azt mikor korábban szóltam h dög evés folyik az eladók lese szarták... oké én megértem h kevés a hely egy boltban meg ott csak tárolják őket de ha ennyire érzékeny ez a hal miért nem lehet nekik berendezni egy olyan akvát ahol a stressz csökken vmennyire? mondjuk ahol csak ők vannak és beleraknak az akvába pár növényt azt többen túlélték volna... egyébként nekem az a problémám h ha karantén akvába teszem mondjuk... ott egyedül van szintén nem éri semmi inger ott is ugyan úgy stressz érne nem?
2016. jan. 17. 13:00
 6/8 anonim ***** válasza:

Ja, ha olyan helyen vásárolsz, ahol döglött halak vannak az akváriumokban, akkor mire számítasz???

Igaz, a karantén nem ideális az új halaknak, de a régiek megérdemlik a védelmet.

2016. jan. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
mert kb egy évet vártam arra h hozzanak ilyen halat... mikor legelőször vettem őket akkor nem volt semmibajuk látszólag a zsúfoltság ellenére és mivel már megvettem akartam még plusz egyet h érezzék minél jobban magukat meg máshol nincs ilyen hal... meg aztán olvastam az első elhullás után h várni kell egy ideig amíg a legstrapabíróbbak életben maradnak és utána megvenni őket de hát ez nagyon úgy tűnik h baromság mikor már behozzák őket a boltba azonnal meg kell őket venni h a lehető legkevesebbet romoljon az állapotuk így csináltam az elején stresszmentes nyugis akváriumba kerültek ahol van egy kis amit nyalogathatnak
2016. jan. 17. 13:20
 8/8 A kérdező kommentje:
*egy kis alga
2016. jan. 17. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!