Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Valaki segitene? (halak)

Valaki segitene? (halak)

Figyelt kérdés
Az a kerdesem hogy bekoltoztem egy uj hazba es a regi tulaj itt hagyott a kertbe egy tavat, vannak benne halak is nem vagyok nagy szakerto koi vagy aranyhal lehet, a lenyeg hogy a kerti to nagyon mohas es kerdezem hogy jot csinalok e azzal ha leengedem a vizet es kitisztitom? A halak benne szoktak elbujni meg tudom hogy a koi ponty nagyreszt a vizbol taplalkozik, nem akarom megolni csorikat de jelen allapotban a to nagyon budoss, valakinek otlete?

2016. jan. 29. 15:27
 1/9 anonim ***** válasza:

A hal milyenségét könnyű meghatározni, a koi-nak bajsza van (ponty), az aranyhalnak pedig nincs.


Van a tóban valamilyen vízforgató, szellőztető berendezés?


A "moha" mit jelent pontosan? Alga, hínár, békalencse vagy mi? Rohadásos szaga van? A halak szoktak a felszínen pipálni (mintha az üres vízfelszínt harapdálnák)?

2016. jan. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
bajszot nem lattam inkabb a nagy farok uszony ami feltuno szoval lehet arany halak igaz van narancssarga is meg feher... moha alatt azt ertem hogy olyan hinaros ra van tapadva a to falara kb 15cm vastagsagba, halak leginkabb benne szoktak elbujni nem jonnek nagyon fel a felszinre. a szaga leginkabb olyan mint egy kanalis a nyari 40fokos melegbe..
2016. jan. 29. 16:02
 3/9 A kérdező kommentje:
amugy van vizforgato de azt nem nagyon hasznalom mivel eeg hangos
2016. jan. 29. 16:03
 4/9 anonim ***** válasza:

Pedig használni kellene... Jelentős okozója a problémának ez.

Mekkora tóról van szó?

2016. jan. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
nem olyan nagy kb 1.50m atmeroju lehet, es max 80-1meter mely
2016. jan. 29. 17:02
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát igen, ez a baj! Kicsi kerti tó nem működik nélküle túl jól...
2016. jan. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
visszaterve az eredeti kerdesre, szedjem ki vagy sem? a to mellett van ilyen nagy wckefe hasonlo szoval eselyes hogy ok is azzal tisztitottak ki
2016. jan. 29. 17:16
 8/9 Platypus ***** válasza:
Ne szedd ki. Az algák rondák, de éppen hogy tisztítják a vizet a káros anyagoktól. Ha nagyon iszapos, azt kipucolhatod tavasszal, de télen nem kéne abajgatni. Vizet cserélhetsz, az nem árt. Ha a szivattyút nem akarod használni, akkor inkább el kéne ajándékoznod a halakat.
2016. jan. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
szerencsere olyan helyen elek ahol enyhe a tel, holnap megcsinalom, es meglatjuk mi lesz
2016. jan. 29. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!