Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lehet a halaknak baja a...

Lehet a halaknak baja a növénytől? Inkább élőt érdemes tartani, vagy műnövényt?

Figyelt kérdés

Két anubiasom van,és az eldó azt mondta hogy ezek hű de nagyon jók...

De az egyik kicsit barnás,a másiknak mondjuk tényleg semmi baja..

Szerintetek? Lehet ez mérgező a halakra,mert kicsit mintha belassultak volna az utóbbi napokban (habár már régebben vettem a növényeket)?

Mi a tapasztalat,élő,vagy mű?



2016. febr. 1. 05:45
 1/9 patterson ***** válasza:
41%
nem lehet bajuk,ha megfelelő növényt használsz,hisz a természetben is azok közt élnek ! kérdés melyik anubias,mert van többféle,ha megtudtad melyik féle írd be a gúgliba,ad linket,ahol megtudod hogyan tarsd,,ami közös,nem fényigényes,(0.5 w/l)és rizómája van,amit nem szabad elültetni,csak a talajszinten rákötni,fára,kőre.A mű-nem mű,ízlés kérdése,nyilván a művel semmi gond nincs..az igazán szép,életszerű akiba nem raknak műcuccot,semmit ! Nem beszélve az élettani hatásról,a növények segítenek a víz tisztításában,oxigént termelnek,megkötnek bizonyos káros anyagokat,és a halak közérzete is jobb...nem kérdezni kell a gúgliba,csak beírni pl a nevét,a meghatározását valaminek,ha kérdezel itt kötsz ki,amúgy meg dob 1 csomó linket a témásól !
2016. febr. 1. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 patterson ***** válasza:
41%
a mű,nem mű nem tapasztalat,hanem ízlés kérdése,nyilván a művel semmi gond nincs,de 1 aksi akkor szép igazán,ha nem műnövények,műdíszek,koponya,hajóroncs,stb,tehát sok szirszar van benne.Nem beszélve a növények élettani hasznáról,oxigént termelnek,megkötnek káros vegyületeket,nyilván a halak is jobban érzik magukat.Az anubiasból többféle van,tudd meg a tieid milynek,ami biztos rizómájuk vannem szabad elültetni őket,talajszinten kőhöz,fához kell kötözni,aztán gúglin keresd ki a tartásukat. nem kérdezni kell a gúglin,mert akkor itt kötsz ki,elég beírni nevet,vagy meghatározást,dob rá linkeket.
2016. febr. 1. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 patterson ***** válasza:
41%
na !!! nem vettem észre h 1x már válaszoltam,basszus :D
2016. febr. 1. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi:Dd

Na oké,csak féltem hogy a növénytől van bajuk..:/

2016. febr. 1. 06:40
 5/9 anonim ***** válasza:

Patterson menjél inkább aludni! :D


Kérdező!

Az élőnövénytől kizárólag akkor lesz a halaknak bajuk, ha lerohadnak a vízben. Ha bomló szerves anyag van a vízben (növény, döglött hal, maradék kaja), az mérgezheti a halakat.

Az eladó kivételesen nem mondott hülyeséget: az Anubias az egyik legkönnyebben tartható vízinövény, még a legtöbb gyári gagyi világításnál is megmarad, arra kell csak odafigyelni, hogy a rizómáját ne temesd be. Szóval őket művészet kinyírni.


Annyiból nem csak esztétika kérdése a dolog, hogy az élő növények:

- felvesznek valamennyi ammóniát, nitrátot a vízből

- búvóhelyet, pihenőhelyet nyújtanak a halaknak (bizonyos esetekben szaporodóhelyet is)

Szóval ha életben tudod őket tartani, az élő növények nagyon hasznosak.

Van 2 műnövényes akvárium a környezetemben, mindkettőben ilyen tetőtől talpig műanyag vackok vannak. Én azt látom, hogy a halak nem használják őket úgy, mint az élő növényt: nem úszkálnak az ágak/levelek között, nem bújnak el benne, nem pihennek bennünk/rajtuk (bettám és paradicsomhalam van, azok csinálnak ilyet). Mintha még hozzájuk érni sem szeretnének.

Elvileg létezik textiles műnövény is, azokkal nem tudom, mi a helyzet.


Tehát az, hogy mitől lassulnak a halaid nem feltétlenül van összefüggésben a növényeiddel.

Leírnád kérlek, hogy milyen és mennyi halad van milyen tartási körülmények között (mekkora akvárium, milyen szűréssel, hány fokon, mikor lett beüzemelve, milyen gyakran és hogyan csinálsz vízcseréket)?

2016. febr. 1. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A műn9övények akkor kezdtek elterjedni, amikor beindult a nagyüzemi díszhaltenyésztés és olyan műanyagokat is tudtak előállítani, amikből már nem oldódnak be a vízbe a halakra káros adalékanyagok. A fertőtleníthető műnövényekkel ugyanis nem lehet bevinni egy akváriumba kívülről semmiféle kórokozót vagy másfajta élőlényt, ami akár a halakat, akár az akváriumot veszélyeztetheti.
2016. febr. 1. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkét választ:)

Az egyik növénynek,ami szintén anubias,van egy-két barnuló levele,mit csináljak vele?:/

60literes aksi,3guppy.

A szűrésem Eheim pick up 2008,és kb egy hete vannak bele halak,előtte járt üresben 3hetet-akkor növények sem voltak.

2016. febr. 1. 08:43
 8/9 Aranyhalas ***** válasza:
Élő mindenképpen jobb!! Nekem vitorlavirágok vannak az akváriumomban és szépen tisztítják a vizet.
2016. febr. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nem lesz bajuk tőle. Nekem is voltak halaim. Először élő növényeket vettünk de azt nagyon megrágcsálták ezért vettünk később műnövényt
2016. febr. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!