Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kihipózhatom az új akváriumot?...

Kihipózhatom az új akváriumot? Vagy hogyan tisztítsam?

Figyelt kérdés
Egy 25literes új aksi,amit használtan vettem,ezért jól ki kéne tisztítanom...

2016. febr. 5. 06:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ecet. En 20%os ecettel szoktam kimosni. Ugy csinalom h beleontok az akvariumba ecetet lb 2decit arra ratoltok kb 10-20liter forro vizet osszekeverem es akkor fogos egy mosogatoszivacsot persze olyat amit csak erre a celra hasznalok!!! Es akkor nekiesek. A vegen kb5-10szer atoblotem forro vizzel aztan varom h szaradjon egy napig utana johet parszor megint az oblites es utana mar mehet is bele az aljzat a novenyek stb stb
2016. febr. 5. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen, ecet! Vegyszert használni tilos.
2016. febr. 5. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mellesleg nem tudom, mit akarsz benne tartani, de jó, ha tudod, hogy gerinces állat kifejlett egyedét tartósan nem tarthatod 25 l-ben. Ez csak ivadéknevelő vagy karanténakváriumnak jó.
2016. febr. 5. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
38%

Új, amit használtan vettél? Ez furcsa.

Ha rendesen elöblíted utána vizet nem sajnálva, akár Domestosszal is kimoshatod... Az ecet sem kímélőbb a halak számára, mint a vegyszerek. A lényeg, hogy ne maradjon az öblítés után semmi benne/rajta.

2016. febr. 5. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

😂😂jogos

Szóval új,hiszen eddig nem volt meg nekem,de valaki már használta

És persze,tudom,csak karanténnak lesz!!!

Ezért is használtat vettem,mert karanténnak ez is megfelel.

Köszönöm a válaszokat,akkor ecetezek:)

2016. febr. 5. 08:13
 6/6 Platypus ***** válasza:

A vízkövet savas dolgokkal lehet leszedni. Ilyen esetben az akváriumot ecettel vagy híg háztartási sósavval érdemes pucolni, mert ezek könnyen hozzáférhetőek, és ha marad is egy kevés az akváriumban, az nem veszélyes. A sósav csak irdatlanul retkes akváriumhoz szükséges, általában elég az ecet is. Esetleg lehet helyette citromsavat is használni, de az azért kevesebb embernek van otthon.


Na most a hipó egyrészt nem oldja a vízkövet, másrészt nem egészségesek a maradékai. Mondjuk az antiklór ezt is megoldja. Viszont a hipó és bármilyen sav együtt rohadt veszélyes, és mivel savakra a vízkő miatt szükség van, a hipót jobb messziről elkerülni.

2016. febr. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!