Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik törpe sügér tartható...

Melyik törpe sügér tartható viszonylag könnyen, egyszerűen?

Figyelt kérdés
Kezdő akvarista vagyok, eddig csak klasszikus trópusi akváriumom volt, de mos szeretnék egy másodikat is, amiben dél-amerikai törpe sügérek lennének. Az akvárium mérete 70 liter körüli lesz, tehát nem túl nagy. Milyen halat javasoltok? Pillangó törpesügér szóba jöhet?

2016. febr. 5. 08:28
 1/6 anonim ***** válasza:

a nitrátra ammóniára érzékenyek szóval jó biológia szűrés kell és heti 25-30% vízcsere. ramiraezit tartottam de nekem 140 literbe is szekálta a hím a nőstényt.lehet érdemes valamilyen apistogammát nézned,70 literbe egy pár tartható egy kisebb testű pontylazac rajjal.


[link]


[link]

2016. febr. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 patterson ***** válasza:
a ramirezi megfér a közepes,békés halakkal,2 hímhez 4-5 nőstény,összesen a nettó 60 l-be(mert a brutto 70 az annyi ) 10-12 kicsi-közepes termetű hal tartható,sok buvóhely(növény)még a gúglin nézd meg,ne kérdezz csak írd be a meghatározást pl "törpesügerek fajtái","törpesügerek tartása más halakkal"erős szűrés kell,legalább 400-500 l/h mert a gyári adat csak a fele teljesítményt adja meg,mert szűrőanyag nélkül próbálják !
2016. febr. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 patterson ***** válasza:
Eheiem pick up 2012,Aquael 2-3,ezeket nézd meg,de van bőven,az eheim az egyik legjobb,nekem a 2012-es netto 100 litert szűr,kiválóan,inkább nagyobb teljesítményű legyen,az nem árt,túlszűrt aki nincs...csak a hülyéknek :)
2016. febr. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 patterson ***** válasza:
gúgli "együtt tartható törpesügerek " :D
2016. febr. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 patterson ***** válasza:
de ha elfér,és anyagilag is bírod,124 l-est állíts be,sügerezni annyi kell...az nettó 100,és már látványos is :)
2016. febr. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2016. febr. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!