Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy jack dmpsey (nyolcsávos...

Gergelydani kérdése:

Egy jack dmpsey (nyolcsávos gyöngy sügér) sügeret tarthatok egy 200 literes akváriumban?

Figyelt kérdés
Ezek a halak vannakk most benne:zebrasávos sügér,papagájsüger,kék akara,vöröstorkú sügér és két nagy gurámi de azokat ki tudom venni.:-)
2016. jan. 10. 12:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Ekkora akváriumban az eddig felsoroltak sem tarthatnád együtt, nemhogy még egy olyan hallal, aminek a helyigénye meghaladja az akváriumod méretét. (De például a papagájsügér is a tiédnél nagyobb akváriumot igényel).
2016. jan. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Dehogy 400 litertől tartható, a mostaniaknak is kicsi..
2016. jan. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Összeszedtél egy csomó területvédő, nagy helyigényű, 15-20 centisre, vagy még nagyobbra megnövő halat (4 sügér fajt és 1 labirint-kopoltyúst...), bedobtad 200 literbe, aztán várod, hogy a felnövekvő halacskákban (már, ha addig el nem pusztulnak) kifejlődött területvédő ösztön, aztán halálra terrorizálják egymást? Vagy mit akarsz? Halászlevet...?
2016. jan. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2016. jan. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szóval kevesebb, mint 2,5 hónap alatt sikerült megölnöd a vitorlásaid, a plekó(i)d és a xifóid és a bohócharcsáid (ami alatt nem tudom, mit értesz)???

Kérj inkább tanácsot, annyi szép kisebb faj van, ami évekig de akár, évtizedekig is a társad lehet. (Nyilván nem úgy, mint egy kutya, de a halak is megérdemlik, hogy normálisan legyenek tartva. Ehelyett miért kínzod szerencsétlen halakat számukra kicsi akváriumban, borzalmas párosítással?

2016. jan. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem akartál doktorálni hal kínzásból? Jól megy fiam.
2016. jan. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Csk idéjglenesen vannak ott. Egy 420 liters akvárium van ragasztás alatt.És a többi hal azért pusztult el mert 25.én reggel szétrobbant az akvárium mert használtan vettem és elengedett a ragasztás. Enyi halat tudtam csak megmenteni:-(
2016. jan. 10. 14:36
 8/8 anonim ***** válasza:

Akkor miért nem vártad meg azt új akváriumot, még mielőtt új halakat vásároltál?

Mellesleg ennek így 420 liter is kevés.

Nyolcsávos gyöngysügér és papagájsügér együtt tartásához olyan 600 liter kellene MINIMUM (agresszió, területvédelem miatt) és itt még a többiről nem is beszéltünk.

A gurámikkal kapcsolatban csak remélni tudom, hogy nem óriásgurámi, bár erre csekély esély van, elég ritkán fordulnak elő szerencsére az állatkereskedésekben.

2016. jan. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!