Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A vörös neonhalak képesek...

BRDragon kérdése:

A vörös neonhalak képesek alkalmazkodni 14nk körüli vízhez?

Figyelt kérdés
Az akvárium többi lakója (beleértve a növényeket is) mind bírja a 14nk vizet: direkt úgy válogattam össze őket. Szeretnék viszont neonhalakat is, de a vörösnél 8,5-nek írják a max keménységet, a sima neon pedig nem lehet hiába bírná a 14et, mert 26 fokos lesz a víz a többi lakó igényére ez meg nekik tudtommal túl meleg. Visszatérve a kérdésre: Mindenképp szükség lesz a víz desztillált vízzel való keverésére, vagy megbarátkoznak a vörös neonok a 14nk-val?

2016. febr. 7. 20:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Megbarátkozásról szó nincs, de elviselik. Nemcsak desztillált víz hozzáadásával lehet csökkenteni a víz keménységét, hanem pl. a csapvíz felforralásával majd lehűtésével kb. felére csökken a keménység, mivel az un. változó keménységet okozó hidrokarbonát karbonáttá alakul. A leülepedett üledék feletti vizet kell óvatosan leszűrni. Ha beszerez az ember egy pH indikátor papírt, akkor óvatos trisó (trinátriumfoszfát) adagolásával is jelentősen csökkentheti a felhasznált csapvíz keménységét, a kicsapódó kalciumfoszfát magával viszi a mész zömét. Csak a trisó adagolása közben folyamatosan ellenőrizni kell a pH-t, hogy 7,5 fölé ne menjen ill. sósav hozzácsepegtetésével semlegesíteni.
2016. febr. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
39%

tartáshoz tökéletes, szaporítani gondolom nem akarod őket. Az előttem író öreggel meg ne foglalkozz 50-60 éves módszerekkel jön egyfolytában.


diszhalinfo nak amúgy se kell mindent készpénznek venni. Ez egy szakmailag hitelesebb oldal:

[link]

2016. febr. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi, hát én nem is szenvednék 180 liter forralgatásával, sem pedig sózásával meg sósavazásával...

Max. néhány 10 liter desztillált víz vásárlására lennék hajlandó amit hozzákevernék a 14nk csapvízhez hogy lágyabb legyen. Ez a max amire hajlandó lennék, de örülök hogy erre sem lesz ezek szerint feltétlenül szükség. :)

Azért persze hozok majd valamennyit amennyit elbírok egyszerre, de legalább így elég lesz egyszer fordulnom, mert ha csak 1-2 nk fokkal sikerül a 14 alá vinni abban már biztosan ellesznek :)


Biztos jobban ellesznek benne mint a sima neonhalak a 26 fokos vízben... :) Vagy tévedek? Azok is ellenének 26 fokban?

2016. febr. 7. 23:36
 4/4 anonim ***** válasza:
Az én neonjaim 25-26 fokos vízben vannak, semmi bajuk nincs :)
2016. ápr. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!