Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen egy hidegvízi tengeri...

Milyen egy hidegvízi tengeri akvárium?

Figyelt kérdés
Milyen halakat, korallokat, gerincteleneket ( és esetleg növényeket) lehet tartani benne? Mitől különbözik - a víz hőmérsékletét leszámítva - egy trópusi tengeri akváriumtól? Mennyire mutatós/látványos/szép?

2016. febr. 10. 17:50
 1/3 anonim válasza:
12%
pingvinek laknak benne és fóka bébik
2016. febr. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Normális válaszokat kérnék.
2016. febr. 10. 19:41
 3/3 elwera ***** válasza:

Hát én csak apró rákokat tartottam 20 fokon.

Nyáron tettem az akvárium mellé egy borhűtőt, az akváriumba tettem egy 5mm vékony 3méter hosszú csövet, melyen kis vízpumpával fújattam át a vizet. A cső közepét feltekertem és beraktam a tekercset a hűtőbe. A cső másik végéből kifolyó víz az akváriumba folyt vissza. Csak annyi, hogy így a hűtőn át keringett a víz a csőben. Ez volt a vízhűtés. Az volt a lényeg, hogy nyáron 23 fok fölé ne menjen, mert a hidegvízi rákoknak az volt a max. De ez akkor se nagyon ment feljebb, amikor amúgy a szobában 32 fok volt.


Volt egy akváriumban mysis, egy másikban nagyobb átlátszó rákok, mint az amano, csak nagyobb bajusszal, valamilyen tengeri garnéla faj, de a nevét nem tudom.


A harmadik, 26 fokos trópusi akváriumban lévő gömbhalat etettem a rákokkal. Mert úgy láttam, hogy a vadászat boldoggá tette a halat. Felcsillant a szeme.


Van olyan gébféle, ami hidegvizi, talán a Lythrypnus dalli is az, elvileg 22 fok jó neki max, de ez nem biztos.


Az a helyzet, hogy trópusi halakat sokkal egyszerűbb tartani. Annak a fűtő tud fűteni télen, nyáron meg elég hűtésnek egy ventillátor. Szerintem hidegvizi halakkal kínlódni hülyeség. Nekem is egyszer megdöglött nyáron egy halom nagy rák, amikor feljebb ment a hőmérséklet, mert lejött a pumpáról a cső és nem vettem észre, aztán felmelegedett. Meg az egésznek a biológiai szűrése is sokkal rosszabb. Az élőkövekben megtelepadő baktériumok sokkal kevesebben vannak hidegvízben, ott egyszer túletetsz, aztán lehet hogy nem tudja senki lebontani a túl sok kaját és megdöglik mindenki. Míg egy trópusi akváriumban előjönnek a kis tűzférgek, csigák, kígyókarú csillagok, planktonok az élőkövekből és minden aprólékot bekajálnak. De pl ha van egy trópusi élőkő, amiben van mondjuk sok tengeri csillag, az 20 fokon megdermed és meg se bír moccanni, aztán ha nem melegszik vissza rövid időn belül 24 fokra legalább, akkor meg is döglik. Jó, persze hülyeség trópusi élőkövet tenni hidegvizi akváriumba, de akkor mi mást teszel? Szerintem nem lehet válogatni a boltban, hogy csak hidegvizi dolgokat kérsz. Általában trópusi állatokat árulnak és trópusi köveket. Hidegvizit csinálni macerás.

2016. febr. 10. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!