Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Axolotl valaki tud segítsen...

Axolotl valaki tud segítsen ebben?

Figyelt kérdés

Van egy kis albínó axolotlom és elkövettem vele egy hibát.. Betettem egy ancit az akváriumba. Több hónapig semmi gond nem volt, míg az egyik nap azt vettem észre, hogy folyton üldözi a hal és rátapad a farkára vagy oldalára. Mivel pont el kellett mennem itthonról így gondoltam pár órát csak kibírnak együtt, ha visszajövök elválasztom őket. Arra jöttem haza, hogy ugyanúgy üldözte szegénykét.. Lehet végig ezt csinálta amíg nem voltam itthon.. :( Azonnal elkülönítettem a halat és azthittem minden rendben lesz. Ekkor még csak pár kis piros folt volt az oldalán, de gondoltam ez majd begyógyul neki. De rögtön a második napon fehér foltok jelentek meg rajta. Utánanéztem és úgy néz ki, hogy ez gomba. Tapasztaltabb axolotlgazdik tanácsait megfogadva még aznap elkezdtem a metilénkékes kezelést és betettem a hűtőbe ahol 5-4 fokot állítottunk be neki, mert így elvileg gyorsabban regenerálódik, de ezt sajnos nem tapasztalom. Már 4.-ik napja van hűtőben és minden nap kicserélem a vizét kétszer és egyszer közvetlenül a gombára csepegtetem a metilénkéket, de semmi változást nem látok. Gyakrabban kéne csepegtetnem? Vagy mit tegyek, hogy valami változás legyen?

képek:

[link]


[link]



2016. febr. 11. 14:11
 1/2 anonim válasza:

Szia kérlek leírnál több infót? Mekkora helyen tartottad,most a hűtőben van-e elég vize,és a legfontosabb: milyen az aljzat? Mekkora volt ott ahonnan vetted?

Első ránézésre,ez lehet nem gomba...

Nekem volt hogy állatkereskedésből vettem (soha többet,csak tenyésztő),ahol túl apró szemü kavics volt.... Megevett néhányat,és az nézett ki így amikor hazavittem. Igaz a tiédben a hátán van,de nagyon hasónlóan néz ki:/

Most sem lett jobb? Vagy rosszabb? Ha kavics,lehet egyszerűen végig megy rajta...

2016. febr. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Kereskedésből vettem. De az már régen volt... akkor még kis pici volt.

Nincs alatta kicsi kő, figyeltem rá, hogy jó nagyokat vegyek, szóval bekapni biztos nem tudta. Most a hűtőben semmi nincs alatta. Azért gondolom, hogy gomba mert a kezeléseknél mindig leválik belőle egy kicsi.Csak nagyon lassan gyógyul :( Nemsokára ki fogom venni a hűtőből mert már jó ideje ott van és meg is kéne azért etetnem, csak félek nehogy akkor majd rosszabb legyen a helyzet.

2016. febr. 24. 08:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!