Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 120L aksiba hány watt os...

120L aksiba hány watt os melegitö ajánlott?

Figyelt kérdés

Sporolást nézzük 100w vagy 150w?

100w sokkal többet menne mert több idöbe telne mig felmelegiti a vizet a 150w pedig percek alat felemelegiti a vizet ès lekapcsol!


2016. febr. 12. 22:58
 1/6 anonim ***** válasza:

:)

Nem fogok elkezdeni fizikából okoskodni, de nem lehet egyikkel sem spórolni.


Pont annyival melegít fel gyorsabban a 150 watt, amennyivel több áramot vesz fel adott idő alatt, mint a 100 wattos.


Adott mennyiségű víz adott hőmérséklet emelkedéséhez energiát kell befektetni.

Ha kevesebb energiát fektetsz be, nem lesz olyan meleg.

Ennyi.

Ezt nem lehet megkerülni.


A te logikáddal 1000 wattal mégtöbbet lehetne spórolni, végtelen wattal pedig ingyen lehetne fűteni.

Ez, sajnos nincs így. :)


150 wattos ajánlott, pont azért, mert egyikkel se lehet spórolni, árban sincs (sok) különbség, ezért értelmetlen kisebbet venni.

Ha valami (hideg szoba, gyógykezelés, bármi...) miatt melegebbet kell csinálni, 100 wattosból nem tudsz extra teljesítményt kicsikarni, 150 wattban meg még van némi erő tartalék.

2016. febr. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Azert kérdeztem mert nincs semmi tapasztalatom a fütéssel kapcsolatban,

Pár napja tettem bele egy 50w 30°C nagyon de nagyon nehezen tuttam elérni vele.

Mert 50w ami most van benne az aksiba egyfolytába megyen valamikor pár percre lekapcsol!

2016. febr. 12. 23:42
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen, akkora az akvárium hővesztesége, hogy a fűtő nem bírja "utolérni" magát.

Még a 100 wattossal is lehet ilyen, (általában ahány liter annyi watt, ha átlag szobáról beszélünk) ettől csak felfelé érdemes eltérni, úgyhogy 120 literbe egyértelműen 150 wattos kell.

2016. febr. 13. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Attól függ, h hány fok van a szobádba és, hogy milyen hőfokot szeretnél elérni.

pl. szobádba van 22 fok és 25 fokot szeretnél akkor elég a 100 W os.

Ha 20 fok van és 25 szeretnél vagy 22 fok van és 27-t szeretnél akkor lehet a nagyobb teljesítményű.

2016. febr. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"és 25 fokot szeretnél akkor elég a 100 W os."


Aztán ha jön egy kósza darakór, verheted a fejed a falba, miért voltál olyan barom, hogy nem 150-eset vettél, ami ugyanannyiba került volna.

2016. febr. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nekem 600 literesbe van 300 W os,a 30 fokot is bírta. Felfűti a 100 w is csak kicsit több időbe telik.
2016. febr. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!