Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 10l literesben lehet bettát...

10l literesben lehet bettát szaporítani?

Figyelt kérdés

2016. febr. 14. 17:31
 1/5 anonim ***** válasza:
nem
2016. febr. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem, ekkora akváriumban a hím megöli a nőstényt.

A betta splendens szaporítása könnyűnek tűnik, de figyelni kell, megfelelően nagy (minimum 60 liter) akvárium, sok búvóhely. Ha nincs búvóhely, a hím halálra hajszolja a nőstényt.

Így sem szabad azonnal összeereszteni őket, mert, ha a nőstény nem áll készen a párosodásra, a hím megölheti.

2016. febr. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Tartáshoz kell a 60 liter, de szaporítani kisebb is elég. Nekem 20 liter körülibe sikerült. Először a nőstényt tedd az akváriumba, majd aztán a hímet egy befőttesüvegbe tedd a nőtény mellé. Ha csíkosodik egy próbát megér, de figyeld a hím mit reagál, ha nagyon elutasító akkor ne hagyd bent mellette.
2016. febr. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Baromság,thaiföldön pick edényekben szaporítják,nálam már 5 literben is szaporodtak
2016. febr. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Na az érdekes lehet, nekem 20-30 literesben szaporodtak annak idején, és a picik poharakban voltak mikor el kellett választani. Egyébként azt tapasztaltam h kisebb edényben a hímek sokkal élénkebbek, a 100 literesben csak punnyadtak kókadtan, a direkt bettának készített néhány literesben sokkal virgoncabbak. Amiben régen szaporítottam az most foglalt(kishörcsögök vannak benne :3), de van egy 10 literesem, csak abba nem tudom miből csinálhatnék elég búvóhelyet.
2016. febr. 17. 22:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!