Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hány literesben ajánlatos...

Hány literesben ajánlatos NEONHAL -at tartani?

Figyelt kérdés

Van egy ötven literesem. Olvasgattam a neten, de hát onnan nem lehet elsajátítani az akvarisztika csínját-bínját rendesen. Ezért tanácsot kértem, ám így sem jutottam előbbre...


Van, aki szerint simán tarthatom, mert a harminc literesben is vígan elélnek az övéi, van, aki egyedül tartja ezt a csapathalat, mások a "mindenből egy keveset" elvre esküsznek és élvezik a zsúfoltságot az akváriumaikban, és megint mások trágár szavakat sorjáztak a kérdésemre.



2016. jan. 17. 19:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Az akvárium alakjától függ, de ez nagyon-nagyon minimum.

Egy 60 cm hosszú akváriumban már lehet tartani, de inkább 80 centi hosszú kellene, nagy mozgástér kell a rajnak. 10 egyed alatt tudatlanság és butaság tartani. Kisebbe tenni egy rajt meg állatkínzás, nem tudnak megfelelő módon mozogni, rajként viselkedni.

2016. jan. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

60 cm hosszú akvárium, az kicsi nekik.

Min 70 cm akváriumhossz kell. A magasság és a szélesség másodlagos.

2016. jan. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
0%
Nyugodtan tarthatsz 10db neonhalat benne. Nálam 60 literesben voltak néhány elevenszülő (platti, guppi) és 3db kék pajzsos páncélos harcsa mellett, sokáig éltek, semmi gond nem volt velük. :)
2016. jan. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
85%

"Nyugodtan tarthatsz 10db neonhalat benne. Nálam 60 literesben voltak néhány elevenszülő (platti, guppi) és 3db kék pajzsos páncélos harcsa mellett, sokáig éltek, semmi gond nem volt velük. :)"

A kutya is túléli, ha bezárod a kenneljében és élete végéig ki sem engeded, csak ezt hívják állatkínzásnak (és tudatlanságnak).

60 literbe 2 elevenszülő hal, egy 6-8 centisre növő coryfaj, amiből minimum 5 kellett volna és minimum 80-100 liter. És ilyenek adnak tanácsokat... Ez szomorú :(

És igazából az, hogy "sokáig éltek" semmi konkrétumot nem takar. Egyeseknek sok az is, ha egy aranyhal 2 évig él...

2016. jan. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom mi a probléma. 6 évig éltek a neonhalak, a páncélos harcsák még tovább, az elevenszülőkre már nem emlékszem. Egyébként állatboltban mondták, hogy így jó. Alig látszott, hogy van hal az akváriumban. Ez az én tapasztalatom. Nem hinném 100 liter kéne 10db neonhal tartásához. Persze biztos jobb nekik, de nem kell ekkora, mert nem találod meg benne a halakat.
2016. jan. 18. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

"Egyébként állatboltban mondták, hogy így jó." - még mindig van, aki azt vásárolja össze, amit az eladók rásóznak, és azt hiszi, hogy az úgy jó??? Nem tudom, sírjak vagy nevessek...

Min. 70 cm hosszú legyen, a többi nem számít. Egészen máshogy viselkednek egy 60 cm hosszúban mint egy 70 cm hosszúban. (Először én is 54-esbe tettem őket, de láttam rajtuk, hogy nem elég nekik az úszótér, és csináltattam nekik egy hosszabbat. Az a 10-15 cm is rengeteget számít!)

2016. jan. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
38%
6 évig neonhal? Jó vicc... Mesélj még :D
2016. jan. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Belátom, hogy kicsi lenne az 50 literesem a neonhalaknak. Döntöttem. (Mivel itt nanohalakat nem árulnak, utaztatni meg nem mernék halat, ezért) Garnélákat fogok tartani. Úgy se volt még ilyen állatkám. Inkább spórolok egy nagyobb akváriumra és az ahhoz való felszerelésekre. (Amik most vannak, azok csak 50 literesbe jók értelem szerűen) A suliból már csak egy év van hátra, úgy is tovább költözünk másik albérletbe a párommal, majd oda, ahol kapunk munkát. Költöztetgetni macerás lenne egy nagy akváriumot szerintem. Egy évig akkor egy garnélásom lesz.
2016. jan. 18. 13:59
 9/18 anonim ***** válasza:
73%

Gond nélkül lehet velük utazni, de ő ki is viszi, garanciát vállalva az élve történő szállításra. Talán 2000 ft-ért.

[link]

2016. jan. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
21%
Ha nem tetszik, ne hidd el, de tényleg 6 évig éltek. Én is meglepődtem. Amúgy nem az állatboltos erőltette rám a halakat, én választottam ki őket, ő csak a megfelelő egyedszámot mondta. Persze mindenbe bele lehet kötni, de szerintem ennél sokkal nagyobb problémák is vannak... Én így tartottam őket, semmi bajuk nem volt, jó minőségű eleséget kaptak (JBL haltáp, illetve fagyasztott eledel), úgyhogy nem hinném, hogy rossz életük lett volna.
2016. jan. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!