Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit gondoltok az Eheim Profess...

Mit gondoltok az Eheim Professionel II 2026 külső szűrőről?

Figyelt kérdés

Nem olyan rég szerezte nekem az egyik ismerősöm. Egy 500 literes aksiba szeretném használni. Elég lesz bele? Ha nem lenne elég, akkor pluszba tudnék még egy eheim professionel 2222-es külső szűrőt tenni. A kettő együtt már érne valamit?

(Aztán ha még ez sem lenne elég, akkor van egy harmadik szűrőm is, egy aquael unifilter uv 1000 power belső szűrő).



#akvarisztika #Eheim #külső szűrő #Professionel II #Professionel 2 #Eheim Professionel II 2026
2016. febr. 16. 23:41
 1/7 anonim ***** válasza:

szerintem ha a kisebbik szűrőbe csak szivacsot raksz a másikba pedig bió töltetet bőven elég lesz. Bár azt hogy mekkora áramlást fognak csinálni az akváriumba azt nem tudom.

Nálam a 2217 a 200L-es akváriumban elég jó áramlást csinál (100 cm hosszú az akváriumom)!

2016. febr. 17. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
mi értelme van az egyik szűrőbe csak szivacsot a másikba sak biológiait tenni... ekkora marhaságot.. A szivacs mehet alulra mind2 szűrőbe ülepíteni, előszűrni, h a biológia szűrőanyagra mechanikailag tiszta víz érkezzen, ergo ne tömődjön el idő előtt...
2016. febr. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Attól függ mi lesz benne. Ha kisebb testű halak közepes fénnyel akkor eelég lehet a nagyobb külső szűrő egy belső szűrővel. Ha pl afrikai sügéres akkor kell mind 2 külső+ belső. A belső azért kell mindenképp, mert a külsők vízhozama idővel drasztikusan lecsökken. Ha nem szeretnéd 1-2 havonta takarítani akkor érdemes a belsőt is használni.
2016. febr. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
* ergo ne tömődjön el idő előtt a biológia szűrőanyag....
2016. febr. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Holdhalat és árgushalat szeretnék tartani + mangrove.
2016. febr. 17. 17:47
 6/7 anonim ***** válasza:
Értem. Akkor fog kelleni mind2 külső szűrő. mennyire fogod sózni?
2016. febr. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
10 literhez adok kb. 15 gramm sót. De ezt a sószintet szoktam változtatni is, főleg vízcserekor. Brakkvíznél változhat a sószint, nem muszáj állandónak lennie, mint egy tengerinél.
2016. febr. 17. 20:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!