Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Piranjákat szeretnék tartani;...

Piranjákat szeretnék tartani; aki tud avasson be, miket, és honnan kéne beszerezzek?

Figyelt kérdés
olyanokra vagyok kiváncsi pl, hogy hány literes akvárium az amiben jól éreznék magukat, hol tudnék egyáltalán ilyen halaket beszerezni, milyen árakra számíthatok, stb
2010. márc. 31. 08:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

[link]


[link]


Ezeket olvasd el először, de ezek a halak nem kezdőknek valók.

2010. márc. 31. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az igazi, húsevő piranhához kb. 400L méretű akvárium kell, nagyon erős (tehát túlméretezett) szűrővel, mivel rengeteg salakanyagot termelnek. Egy kispiranha ára a bolttól és mérettől függően 1-2 ezer forint / db ártól a csillagos égig, pl. plázában jól lehúznak 4-5 ezerre is. A piranha rajhal, így minimálisan 4-5 egyed tartása javasolt.


A "gyümölcsevő piranha", vagy másnéven kétfogú paku egy nagyob méretű hal, de hol szánt szándékkal, hol a bolt tudatlansága és felkészületlensége miatt piranhának árulják.

Ez egy mindenevő pontylazac féle. Nagy méretűre nő, így ennek ha lehetséges mégnagyobb akvárium kell. Nagyon gyorsan nő, így nem opció az, hogy majd ha megnő elcserélem....

A növényi dekorációt is felfalja csakúgy, mint a húsos eleséget. Szintén rajhal és szintén erős szűrést igényel.

2010. márc. 31. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
régen voltak halaink, kb 10 éve már(20éves vagyok, de viszont apukám elég sokat tudna segteni)... én is olvastam hogy nem kezdőknek valóak ezek. de nagyon szeretem a halakat, és főleg a piranjákat. pont azért kérem a felvilágosítást hogy átgondoljam, hogy megbírnék e "küzdeni" velük, vagy inkább kezdjem az alapknál, egy-2 aranyhal, neonhal stb
2010. ápr. 1. 01:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!