Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Saját egyéni vállalkozásom...

Saját egyéni vállalkozásom könyveléséhez milyen nyomtatványok kellenek, miket kell beszerezzek hozzá, milyen programokat?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 5. 16:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Pénztárkönyvet, naplófőkönyvet vagy kétszeres könyvvitelt vezetsz?
2009. ápr. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

a könyvelés egy külön szakma, ha ilyen kérdést teszel fel, azt sejtteti hogy annyira nem értesz hozzá, hogy te magad el tudd végezni a könyvelést. Bocs :)


érdemes azt a havi néhány ezer Ft-ot rákölteni egy könyvelőre. Ha könyvelőprogramot, bérszámfejtő programot, számlázó progit is szeretnél beszerezni... hát akkor inkább könyveltess könyvelővel, mert olcsóbban kijösz.


Persze attól függ milyen vállalkozásod van, milyen könyvelés, van e alkalmazottad stb stb stb...

2009. ápr. 6. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1. válasz: pénztár könyvet vezet a könyvelőm, vagyis vezetne, ha csinálná, de nem csinálja. Se naplófőkönyvről, se kétszeres könyvvitelről nem tudok.

2. válasz: Semmi gond, hidd el nem is ma akartam hozzákezdeni a könyveléshez. :) Tisztában vagyok azzal, hogy még tanulnom kell. De egyébként se alkalmazott, se semmi bonyodalom, nincs z egyéni vállalkozásomban :)

2009. ápr. 6. 10:28
 4/5 anonim ***** válasza:
Azért nem halottál róla, mert ez választási lehetőség, a három közül kell, hogy legyen valamelyik, de legalább van. Ha nincs semmi bonyodalom ahogy írtad, akkor nem is feltétlenül kell program, csak érteni kéne a könyveléshez, no meg a nethez, géphez, mert ugye elektronikusan kell mindent beküldened az apeh felé.
2009. ápr. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

kérdés megéri-e...


számold ki, hogy hány órádba fog tellni mindent megtanulnod olyan szinten, hogy biztos legyél benne, hogy nem hibázol...


mennyit ér a te időd? Nem tudom mivel foglalkozik a vállalkozásod, de valamilyen pénzben kiszámítható értéke van a te óráidnak is...


és ok, ok, egyszerű könyvelés semmi bonyodalommal...de akkor is adódhat egy beruházás, eszközvásárlás, amire le kell könyvelni az értékváltozást, törvényváltozás stb stb stb, folyamatosan figyelned kell ezekre is...egy könyvelő mégiscsak ezzel foglalkozik nap mint nap...


ha meg tényleg meg akarod tanulni, akkor sok sikert és kitartást :)


esetleg tudom ajánlani a pallas70 oktatóközpontot... vannak könyvelés tanfolyamaik egész jó áron, részletfizetési lehetőséggel :)

2009. ápr. 7. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!