Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy kell új halat beletenni...

Judysmith kérdése:

Hogy kell új halat beletenni az akváriumba?

Figyelt kérdés
Azt szeretném megtudni, hogy melyik a legjobb módja új hal beeresztésének az akváriumba? Régen úgy csináltam, hogy a zacskót ráraktam a vízre, 1-2 helyen kilyukasztottam és hagytam, hogy lassan összekeveredjen az új vízzel...most láttam egy videót, amiben egy vödörbe beleöntik a halat és adagolják hozzá az új vizet. Szerintem a zacskós jobb, mert úgy nem hűl le a víz, de kíváncsi lennék, milyen egyéb praktikák vannak még? A válaszokat köszönöm!

2016. febr. 29. 09:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Én a zacskót beteszem az akváriumba és ruhacsipesszel az üveghez rögzítem. A tetejét kivágom, így lesüllyed valamennyire. Várok fél órát, ezalatt átveszi a zacskósvíz az akvárium vizének a hőmérsékletét. Ezután 10 percenként kevés vizet öntök a zacskóba az akváriumból. Kb 1 órán keresztül csinálom ezt. Ezután egy hálóval kiszedem a zacsiból a halat. És CSAK a halat teszem az akváriumba. A világítást is ki szoktam kapcsolni egy ideig, hogy kevesebb legyen neki a stressz.
2016. febr. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én ugy szoktam hogy egy vödörbe teszek az akvárium vizéből és abba teszemm a zacskót, ha egyenlő lessz a hőfokuk akkor beleteszem a vödörbe a halat gyorsfürdővel fél órára a biztonság kedvééert nehogy valami betegséget vagy parazitát vigyen az akváriumba és igy bevált. Gyorsfürdő nélkül voltak problémáim.
2016. febr. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Aranyhalas ***** válasza:
Én úgy szoktam hogy belerakom zacskóstól a halakat,várok egy 20 percet és kiveszem őket hálóval és belerakom őket e vízbe.
2016. febr. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat, megfogadom őket.
2016. febr. 29. 13:26
 5/6 elwera ***** válasza:
A zacskó tetejét levágom és visszapödörgetem, akkor fenn marad a víz tetején úszkálva. Otthagyom az akváriumban pár percig, közben néha beleengedek kicsi vizet az akváriumból is, hogy kiegyenlítődjön a két víz, aztán úgy kb 10 perc után beengedem a halat. Lehet, hogy a fele víz befolyik a zacskóból az akváriumba, de sose volt még belőle baj.
2016. márc. 1. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktam, hogy egy óráig tartom az aksiba az új halat a zacskóval, és utána beleöntöm a vízbe, vizestől a halat. A szomszédnak is vannak halai, ő is így szokta!
2018. ápr. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!