Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 180x50x55 akváriumba hány kg...

180x50x55 akváriumba hány kg ajzat kell, tippeket szeretnék milyen fajtát nevűt érdemes beletenni?

Figyelt kérdés

2013. jún. 23. 17:41
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
ez főleg attol függ milyen halakat akarsz.szerintem.
2013. jún. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
25 kiló fekete bazalt.
2013. jún. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 bamboochatheone ***** válasza:
50 liter JBL Manado.
2013. jún. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 YourDestiny ***** válasza:

Milyen halakat akarsz? Ha hétköznapi halas vagy, és n De 45 liter kell, hable valamit elszámolt. 1 liter kb. 1,5 kilóval egyenlő, vagyis legalább 65 kiló bele megy.


Én személy szerint afrikai sügeres vagyok, így én fekete márványzúzalékot vagy kvarchomokot raknék bele, szerintem a legszebb talajok egyikei. Viszont kemény vizet kedvelő fajoknak megfelelő.

2013. jún. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 YourDestiny ***** válasza:

Az első mondat mégegyszer:


Milyen halakat akarsz? Ha hétköznapi halas vagy, és nem lesznek páncélosaid, akkor mondjuk fekete bazalt, 1-2 millis. De 45 liter kell, hable valamit elszámolt. 1 liter kb. 1,5 kilóval egyenlő, vagyis legalább 65 kiló bele megy.

2013. jún. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Szerintem hétköznapi halak lesznek benne , úgy mèztem


50 liter JBL Manado. 10l az 100 literes akváriumhoz ajálják


Mivel nagy tételről van szó ez árban húzós lenne , fekete bazaltos megoldást is ajánlatok növényekhez az is megfelelő , most is van egy kisebb akvárium de ott nem sok sikerrel vannak el a növények pl az ajzata valami pirosas kövek kb 3 mm sek

2013. jún. 24. 00:31
 7/26 A kérdező kommentje:
Köszi amúgy a válaszokat
2013. jún. 24. 00:33
 8/26 anonim ***** válasza:

Hát egy 500 literes akváriumba nem kevés ajzat kell.


Én mindig spórolok a manadoval, millió helyen lehet kapni 1-2 gyufácskatuja méretű bazalt köveket, azzal pakold tele az aljzatot, hagyd ki a növények helyét, majd kitöltöd manadoval, így fele elég. ilyen hegyekbe szokott állni [link]


15.000ft/ m3 körül adják, tehát kb 10 ft kilója, van apró szemcsés is csak lehet éles a halaknak meg a növényeknek.

Az aprót betonkeverőben kell forgatni úgy lekopik az éle.


Soha az életben nem fog látszani, ha meg előbukkan egy kődarab, benyúlsz és kiveszed, de rengeteg helyre lett már téve így és nem látszik hibának, sőt pofás ha kilátszik egy pár kő, és olcsó.

2013. jún. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

A bazaltba nem tudsz ültetni, csak rádobálni növényeket.


Ez nem bazalt, de ugyanezzel a szisztémával, hogy kőre rákötöd a növényeket damillal, és akkor kivehetők lesznek.

[link]

Aztán a vízbe öntögetsz folyékony tápot ha táp kell nekik.


És akkor nem kell magas rétegben rakni, elég ha csak fedi a talajt, egy 2 centi magason kb.

2013. jún. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

Na, közben megtaláltam, nekem ilyen volt a bazaltos akvárium, ebben fákra kötözgettem a növényeket:

[link]

Néhány vasfát, esetleg mangrove gyökeret, meg néhány követ lehet venni, és arra kötözgetni.

2013. jún. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!