Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A 4100 kelvines fénycső mire...

BRDragon kérdése:

A 4100 kelvines fénycső mire jó? (Ha semmire, akkor milyenre érdemes cserélni? )

Figyelt kérdés
Egy 9000 és egy 4100 kelvines fénycsövem van, érdemes szerintetek valamelyiket (esetleg mindkettőt) másmilyenre cserélni?

2016. márc. 1. 13:11
 1/8 elwera ***** válasza:
hát hogyha nagyon algás tőle az akvárium, akkor igen. De ha nincs vele különösebb baj, akkor nem.
2016. márc. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 elwera ***** válasza:

itt vannak 6500 K-s fénycsövek

[link]


Ez pl egy T8-as, 60 centi hosszú:

[link]

2016. márc. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Nekem 895mm hosszú T5-jeim vannak, Juwel day és juwel nature. A day a 9000kelvines a nature meg a 4100. Tudom a 6500as lenne a legjobb de az milyen színű? Az a vöröses színű növényes cső? Az alacsonyabb vagy a magasabb kelvin érték jobb a növényeknek?
2016. márc. 1. 18:49
 4/8 elwera ***** válasza:

Hja, akkor ez kell neked:

[link]


2700 K warm white, hangulatos szemkímélő naplemente fény

4000 K cool white, sárgásfehér munkahelyi világítás

6500 K daylight, melegfehér mint a napfény délben, a növények szeretik

10000 K északi hidegfehér, ezt általában tengeri akváriumhoz használják

14000 K az meg már kékes

2016. márc. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 elwera ***** válasza:

Növényeknek a 6500 K közép értéket szokták használni, az a legjobb, de nekem van itthon a konyhában 4000 K led izzó alatt is növény és megmarad alatta, meg van 10.000 K fénycső alatt is a tengeri akváriumomban olyan makro alga, ami végülis növény. Ugyanaz 6500 K alatt is nő.


Szerintem jó az is ha keveredik a fény, van ilyen is, meg olyan is.


Növénytermesztéshez használnak vöröses plant lámpát is, pl ha jártál az ikeában, ott láthattál rózsaszín plant lámpák alatt szobanövényeket, de önmagában nagyon fosul néz ki, az a rózsaszínes-lilás fény. Az csak úgy jó, hogyha van mellette egy fehér fény is.

2016. márc. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Értem aköszi szépen akkor végülis lehet átlaggal is számolni, hogy 4100-asban több a piros, a 9000-resben meg több a kék, akkor az átlaguk (4100+9000)/2=6550, akkor ez a két cső együtt olyan mintha 2db egyforma 6550K-esem lenne igaz?

Akkor már csak egyetlen dolgot nem értek, hogy a 6400Kelvines Juwel Color cső az miért lilás pirosas színű, mikor a leírásod alapján ennek a nappali déli sárgás fehéresnek kellene lennie? Íme a cső:

[link]

2016. márc. 2. 10:26
 7/8 elwera ***** válasza:

Hát igen, sajnos nem ilyen egyszerű a dolog, mert tudják színezni is a csöveket külön.


Például a Hagen flora glo 3000 kelvines rózsaszínes cső, a Sylvania Grolux 8500 kelvines elég lila, az Orsram fluora az is olyan, hát nem tudom eldönteni, hogy rózsaszín, vagy lila, és nem is tudom mennyi a kelvinszáma, de mindegyik plant cső. Növényekhez használható bármelyik így a virágzáshoz és a bokrosodáshoz. Ha meg azt akarod, hogy csak felfelé nyúljanak a növények, akkor kék csövet kell használni.

2016. márc. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem, tehát mesterségesen színezik. Lehet azért csinálják hogy erőteljesebb legyen a neonhalak kék-piros színe. Köszi a választ, mostmár értem.
2016. márc. 3. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!