Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mire van szüksége az aranyhalnak?

Mire van szüksége az aranyhalnak?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni otthonra egy aranyhalat.Milyen felszerelésre lesz szükségem?
2010. ápr. 2. 07:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Vízre
2010. ápr. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem,h olyan gyökerek ne írjanak,akik ennyit tudnak,h vízre,vagy akváriumra.köszi:)
2010. ápr. 2. 08:42
 3/11 anonim ***** válasza:
33%
Minimum 100 l-es akvárium kell neki. Ebben már tarthatsz 2-3at, de csak ha mellette nincs más, én így tudom.
2010. ápr. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
22%
akvárium, szűrő, levegőztető, kavicsok az akvárium aljára, pár növény és valami házikó (az utolsó kettő csak díszítés de hidd el a halak értékelnék) jah és persze a VÍZ :)
2010. ápr. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Hát meg se haragudj már kérdező, mire lenne szüksége egy halnak vízre meg akváriumon kívül? Az, hogy te milyen növényt meg kavicsot teszel bele az már csak dekorációs kérdés. A hal elél sima vízben is, meg eléldegél puccos akváriumban is. Aztán tökmindegy hogy aranyhal vagy cápa.
2010. ápr. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hát meg se haragudj utolsó válaszoló,de mint kiderült nemcsak vízre és aksira van szükség.azt hitted majd azt kérdezgetem,h milyen növényt,meg hány darab kavicsot tegyek az aljára?
2010. ápr. 2. 09:04
 7/11 anonim ***** válasza:
55%

Minimum 100 literes akvárium, hozzá illő belső, illetve akár külső szűrővel.


Ha fátyolfarkú / valamilyen agyontenyésztett aranyhalat akarsz, akkor azok melegebb (22-24 fokos) vizet igényelnek, ha hűvösebb a szoba kellehet vízmelegítő is.


Így készítsd el (és sírva könyörgök, ne foglalkozz senkivel, se boltossal se bármilyen "hozzáértővel" aki mást mond).


- Vegyél meg minden felszerelést, akváriumot, aljzatot, növényeket, stb (tehát dekorációt)

- Az aljzatot alaposan mosd ki folyóvízben. Ha akvarisztikai boltból van (pl. kavics, kvarchomok, ect) akkor nincs szükség semmi egyébre a mosáson kívül. Ha természetből (pl. Dunából) szerzetél aljaztot azt érdemes lehet kifőzni (bár én ezt nem javaslom)

- Rendezd be az akváriumot, töltsd fel vízzel. Ültetsd be a növényeket ( NE hideg vízbe, hanem 20 fok örülibe!)

- NEM szükséges bele SEMMILYEN vízkezelő. Ne hagyd magad rábeszélni a boltban sem!

- És most jön a legfontosabb: HAGYD BÉKÉN AZ AKVÁRIUMOT 3-5 napig! Ha biztosra szeretnél menni akár egy hétig. Menjen a szűrés-világítás rajta és minimális halkaját (kb egy késhegynyit) szórj a vízbe.

- Egy hét után mehetnek bele a halak.


Karbantartás:

Heti 10-20% közötti vízcsere terheltségtől függően

Hetente tisztítsd ki a belső szűrőt a LECSERÉLT VÍZBEN! (tehát nem csapvízben, nem kifőzve / kihipózva / ect )

Ha külső szűrőd van azt havonta is elég tisztítani.


Sok sikert!

2010. ápr. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a hasznosakat!
2010. ápr. 2. 15:49
 9/11 kzs ***** válasza:
55%

Igen, teljes mértékben igaza van az utolsó hozzászólónak.

Lényegre törő és teljesen helyén való mindaz, amit írt.


Én annyit fűznék hozzá, hogy vedd figyelembe azt, hogy az Aranyhal hidegvizi. Ez annyit jelent, hogy max. 24 fokos vízben kell tartani - ez az optimális hőfok számára.


Namármost, ha a nyári kánikulában felmelegszik a víz 30-32 fokra, akkor mit csinálsz?

2010. ápr. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
0%
tulajdonképpen, szerintem eléggé merész ötlet úgy bevállalni valamit, hogy pl AZT SEM TUDOD HOGY MI KELL EGY HALNAK! akik azt írják, hogy vízre, és akváriumra, teljesen igazuk van. én vadon élő halakat( kártevő halakat ) tartok akváriumban. nincs benne más, csak ő meg víz. ha van egy akváriumod, halad meg vized, utána ár tökre mindegy, hogy nukleáris hulladékot, vagy kavicsot raksz bele.
2010. ápr. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!