Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha magas a no3 szint mit...

Macsári Péter kérdése:

Ha magas a no3 szint mit tegyek? Pár halam elpusztult, és félek, hogy a többi is elfog. Vizet már cseréltem egy párszor!

Figyelt kérdés
2012. szept. 25. 19:44
1 2
 1/12 YourDestiny ***** válasza:
Valószínűleg azért magas a nitrátod, mert elhanyagoltad a részleges vízcseréket. Ha megfelelően vagy telepítve és betartod a heti 30 százalékos vízcserét, nem lenne szabad magasnak lennie.
2012. szept. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Írországban élek, nehéz segítséget kérni . Mit jelent ,hgy jól vagyok telepítve? Én azt olvastam, hogy 10% elég cserélni.
2012. szept. 25. 20:19
 3/12 YourDestiny ***** válasza:
Nem, nem elég. Heti 30%-ot egy napig állni hagyott vízzel. Az akvárium nincs túltelepítve, azaz nincs túl sok hal az akvárium űrtartalmához, méretéhez viszonyítva. Ammónia, nitrit nulla? Mert ha nem, akkor a szűréssel is baj van.
2012. szept. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nitrit picit magas ! Azt vettem észre nagyon sok a légbuborék mostanában! Mennyi hal lehet egy 90 l akváriumban ? Megyek haza jövőhéten miket szerezzek be? akkor most minden halam elpusztul?
2012. szept. 25. 20:39
 5/12 YourDestiny ***** válasza:
Azért nem mindegy, hogy nitrit vagy nitrát. Az NO3 az nitrát. Ha a nitrit sok, akkor a szűrésed gyenge. Hogy mennyi hal ideális, az a tartott halaktól függ. Kik élnek benn, mennyi és milyen típusú a szűrőd?
2012. szept. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 YourDestiny ***** válasza:
Vagyis kik és hányan élnek benne, és milyen típusú a szűrő :)
2012. szept. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

NO3 magas! Van még két bohóchal, egy doktor , egy parazita tisztító, volt egy kék doktor, meg két géb, de ők már elpusztultak. Nem tudom a szűrő tipust, annyit tudok , hogy az akvárium neve Betta 90 literes.

Lehet bele venni másik szűrőt? Szeretnék minél jobb környetzetet biztosítani nekik, vennék segédszűrőt is ha kell.

2012. szept. 25. 21:02
 8/12 YourDestiny ***** válasza:
Tisztázzuk, tengeri vagy édesvízi akváriumról van szó?
2012. szept. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Tengeri, de még nem vagyok tisztában a dolgokkal!
2012. szept. 25. 21:10
 10/12 A kérdező kommentje:
2012. szept. 25. 21:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!