Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy "halraj"-nk számít, ha...

Judysmith kérdése:

Egy "halraj"-nk számít, ha többféle páncélosharcsám van?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Korábban olvastam, hogy a páncélosharcsa rajban szeret lenni, ezért vettem többet, de nem volt a kereskedőnek egyféléből sok hala, ezért vettem 2-t, 2-t, 1-et, 1-et a különböző fajtából. (más színű, mintázatú)Szerintetek ettől még jó ez így?

Köszönöm a válaszokat!



2016. márc. 22. 17:14
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
0%
ha azt írja le, h olyan lényt vett ami félg ember félig hal akkor gondolom azt is készpénznek veszed? :D mert a kérdező azt írta, és jujj milyen szarul olvasok :DDDDDDDdd
2016. márc. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Még jó, hogy az elején valaki mondott vmi használhatót, mert a kérdező nem lett sokkal informáltabb ettől a rengeteg kommenttől
2016. márc. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
52%

teljesen jogos, én is írtam ,sztem nem fog :P

elvileg volt, h fiatalok összeálltak, gondolom mert nem érezték magukat biztonságba, de később elkülönültek a többitől.

Bár igaz, h az idősebbek se mindig állnak már össze, pár cory megfordult már a kezem alatt.

2016. márc. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Vicces az a 25 hozzászólásos párbeszéd. Corydorasból különböző fajokat ÉS fajtákat is árulnak. Pl. C. aeneusból a vadas változat mellett van albínó, 'Venezuelan black' változat is.

Sokkal ritkább, mint a sügérféléknél, de nem példa nélküli, hogy különböző fajok összeívnak. (pl. [link]


Kérdező, elárulod nekünk, hogy milyen páncélosharcsákat vettél? (:

Az az általános álláspont, hogy jobb egy fajból (és fajtából :P) tartani minél több egyedet. Érdekes módon nem csak a szín és a mintázat számít náluk, hanem pl. a méret is.

Az akvarisztika javarészt türelemjáték. Várunk, míg bejáratódik az akvárium, várjuk, hogy nőjenek a növények, lessük, ahogy fejlődnek a halak... Neked sem kellene így kapkodnod :) Ha nem vagy biztos magadban, akkor előbb kérdezz és csak az után vásárolj!

Egyébként én ilyen esetben én meg szoktam kérdezni az eladót, hogy milyen faj ez, várható-e belőle mostanában, esetleg tudnak-e belőle nekem rendelni. (Legutóbb 2 éve tetszett meg így hal, történetesen Corydorasok. Egy csapat kékpajzsos között árválkodott egy cuki foltos, ők sem tudták micsoda, összefogták a C. aeneus-okkal a nagykerben. Idén másik boltban találtam belőle még egyet, de ők tudtak belőle rendelni. Közelebbről megnézve nem az a faj, mint amit mondtak, de van belőle 6 az akváriumomban :D)

Ajánlott olvasmány: [link]

2016. márc. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

ha összeívnak az nem feltétlenül fajta, valahol hybrideknek hívják őket, valahol bastardoknak és a macskával etetik fel őket :)


ja pl trofikra jellemző az összeívás, de amiket láttam azok ritka rusnya halak voltak, fajtának nem nevezném őket... :)

2016. márc. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Igen valószínűleg jó lesz.

A páncélosharcsák nem túl erősen rajhalak, nem is mutatnak olyan erős együttmozgást, mint a klasszikus rajhalak, kisebb egyedszámban is jól tarthatóak.

Inkább a társaságot szeretik, hogy ne egyedül legyenek az aljzaton. Ugyanolyan viselkedésű (méretű) hasonló halak oldják ezt a stresszt, növelik a biztonság érzetet.

Ilyen szempontból nem igazán számít nekik a mintázat.


Talán a pigmeus cory kivétel ez alól, mert ők többször jönnek fel, ők is aljzatlakók, de inkább az akvárium alsó 1/3-ában élnek, más viselkedést mutatnak, és nagyobb rajt igényelnek.

2016. márc. 23. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 Platypus ***** válasza:
Vannak rasszista halak, de a Corydorasok épp nem azok. A legtöbb faj gond nélkül rajbaáll a többivel, ha a méretűk nem túl eltérő. És simán lehet, hogy a kérdező 4-féle halából néhány ugyanabba a fajba tartozik, éppen csak eltérű színváltozatok. A Coryknak fajtáik éppen nincsenek, mert a fajta egy olyan mesterséges, tenyésztéssel létrehozott kategória, ahol az egyedeknek egy csomó külön öröklődő tulajdonságot kell egyszerre felmutatni. Az oranda aranyhal például egy fajta. Egy albínó corydoras csak egy színváltozat.
2016. márc. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Igen, érdekes volt visszaolvasni a párbeszédet :))) mára már pár komment eltűnt, de köszönöm, aki a kérdésre válaszolt. Van albínó meg foltos törpe (Corydoras habrosus)van együtt. Nem pánikolok :) még van hely, tudnék melléjük venni és szerencsére van is még a kereskedésben belőlük, csak kíváncsi voltam, hogy akinek volt többféle együtt, mit tapasztalt. (Amúgy az előbb időztek egymáson/ egymás mellett)
2016. márc. 23. 16:19
 19/22 A kérdező kommentje:
...vagyis azóta benéztem és van még neki...
2016. márc. 23. 16:21
 20/22 elwera ***** válasza:

Te látod, hogy összeállnak e a halaid egy rajba, vagy sem. Ha összeállnak, akkor az már egy raj, és ennyi.


Nekem sosem voltak páncélos harcsáim, de például volt olyan, hogy 4db törpeszívóharcsával együtt úszott az 1db sziámi algázóm. Az a szerencsétlen egyedül volt és kellett neki a társaság, ezért odament utánozni a törpeszívóharcsákat. Egy idő után pedig már teljesen úgy viselkedett mintha azt hinné magáról hogy ő is harcsa. Tehát ilyen előfordul. Máskor 4db amanda lazac is összeállt egy rajba a 8 fős neonhalaimmal, mert gondolom nagyobb csapatban akart lenni.

2016. márc. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!