Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nem nőnek, csak satnyulnak a...

Nem nőnek, csak satnyulnak a növények az akváriumban - miért?

Figyelt kérdés

180 literes Juwel akváriumom van, a hozzá való szűrővel (amiben van szivacs, biológiai, mechanikai szűrő). A világítást pár hónapja cseréltem, szintén az akváriumhoz ajánlottra. Naponta cseppentek JBL növénytápsót és folyékony CO2-t adagolok. 14 hal van, kéthetente van vízcsere, algaprobléma a harcsa betelepítése óta nincs.

Mi lehet a baj? A Vallisnerák kicsik maradnak, és úgy az egész növényállomány nem fejlődik, satnyul.



2016. márc. 22. 19:35
 1/8 anonim ***** válasza:

itt tudnak segíteni:


[link]

2016. márc. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Talán nem kellene tápozni meg kívülről adagolni dolgokat, amikor egy normális ökológiai rendszer képes fenntartani a saját egyensúlyát. A Vallisneria kifejezetten a gyökérzetén át is táplálkozó növény, ezért a talajszűrésnek nevezett technikai megoldás biztosítja leginkább a tápanyagoknak a gyökérzethez eljutását.
2016. márc. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
35%

30 éve nem használnak talajszűrést....

Manapság olyan növényeket tartanak akáriumba amik a természetbe nem sok vízzel találkoznak :D , ezért van sszükség tápozásra, erős fényre, bizonyos esetekbe co2-re, az öreggel ne is foglalkozz kérdező leragadt a 70-es évekbe...

2016. márc. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Amíg a talajba adtam növénytápot, ugyanilyen szerencsétlenül néztek ki...
2016. márc. 22. 21:03
 5/8 anonim ***** válasza:
Jbl növénytápsó helyett próbálj meg profitot. Milyen talajod van? Nekem 3cm agyag van 4-5cm 1-2mm es fekete bazaltal befedve, közepesen erős világítás, profito, neptun liquid carba, ph 6,5 és ugy nől/saporodik a vallisnériám, wend vizikelyhem, stb. mint a gomba. És a szűrőbe nincs véletlenül aktív szén? Mert az kiszűri a tápanyagot a vizből.
2016. márc. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hm, lehet, hogy a talajban van a "kutya elásva"?

Közepes gránit a talaj.

Az agyag nem keveredik fel, ha a talajporszívózol?

2016. márc. 22. 22:21
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem keveredik fel. 1 éve csináltam. Leírom hogyan. 1 ásónyom mélyről ásol agyagot. Teljesen szét kell szedni az akváriumot de ha leengeded a vizet azt tedd vélre valamibe a halakkal együtt és járasd bent a szűrőt. Szedd szét teljesen, töröld szárazra az alját. Utána tegyél bele 2-3cm vastag agyagot majd told el egy bankkártyával, vagy műanyag lappal az agyagot az akvárium elejétől, két oldalátol 1-2 cm re. (ez azért kell hogy ne rondítsa el a látványt) Most hogy ott van 2-3cm vastag agyag, kezd el gondolkodni gogy hol legyenek a növényeid amik eddig bent voltak és most kiszedtél. Ha megvan akkor legyen nálad egy pohár víz. Fogd meg a növényt, áss egy jukat ahova ülteted és fedd be a gyökerét agyaggal és ha került az üvegre agyag akkor azt mosd le a pohár víz segítségével. Ezt csináld az összes növényeddel. Majd fedd be 4-5cm 1-2mm es kavics aljzattal, fontos hogy ennél a méretnél se kissebb se nagyobb ne legyen! A gránitod szerintem nagy az között felszivárogna az agyag. Nekem 1-2mm es fekete bazalt van. Ha ez megvan akkor töltsd fel vízzel és nézd meg hogy ködös e a víz. Ha ködös annak 2 oka lehet. Nézd meg körbe az üveget hogy nem e szivárog fel valahol az agyag. (ha szivárog akkor csak az üveg mellett tud hiszen lehet hogy ott ráragadt az üvegre. Ha ilyen van akkor nyomkodd le az ujjaddal majd szórj rá még bazaltot vagy amit aljzatnak fogsz hasznélni. Most engedd le a vizet teljesen, és utána csak a feléig töltsd fel. Ha megint ködös akkor engedd le. Nekem harmadszorra már tiszta volt. 1 éve raktam így össze, Vannak malály csigáim amik túrnak, páncélosharcsáim, És a talajt is nagyon ritkán porszívózom. És eddig sose jött fel a talaj! Ha késöbb veszel még növényt akkor annak vágd rövidre a gyökerét és csipesszel szurd le a növényt az agyagig!
2016. márc. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja és nem árt mielött beteszed az agyagot, tápgolyót szórni az akváriumba majd arra az agyagot. Bár én ezt kihagytam.
2016. márc. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!