Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Guppim van. De valami baja van?

Guppim van. De valami baja van?

Figyelt kérdés

Kaptam egy guppit...

Egy 28 literes akváriumban van.. (majdnem 30...)

egy csigával tartom együtt... van szűrője.. de mára egy folytában fel jön a felszínre levegőért... (azt hiszem pipálásnak nevezik..) és folyton a szűrőnél van... :(

őt kaptam egyedül.. és nagyon aggódom érte :(

kérlek segítsetek :(

(még búvóhelye nincs.. de 6-8 centis köveket tettem az akvárium aljára.. valamint... 4 db nagyobb követ)



2016. márc. 23. 13:55
 1/10 anonim ***** válasza:
kevés az oldott oxigén, vagy valami nem stimmel a hallal, lehet beteg?
2016. márc. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Kevése az oxigén.tegyél bele sódert vagy homokot de én a sódert ajánlom és ültes növényeket.hím vagy nőstény (ha hím szines,ha nőstény akkor nemanyira).szeretnél szaporodást?ha szeretnél vegyél még hozzá úgy hogy összesen 2 hím és 2 nőstény legyen.aztán majd ha belejöttél vehetsz még melléjük.ha nem szeretnél szaporodást akkor ugyanolyan neműeket vegyél.
2016. márc. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
egyedül nem lehet őket tartani?
2016. márc. 23. 14:31
 4/10 Platypus ***** válasza:

Cseréld le a víz egyharmadát, ez a vészmegoldás.


Hosszú távon viszont ki kéne deríteni, mit csesztél el ennyire, mert 30 liter/egy guppinál nagyon komoly hibának kell lennie, ha ilyen eredménye van. Mióta üzemel az akvárium? Mivel rendezted be? Használtál vegyszereket? Hány fokos a víz?

2016. márc. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Hát.. vannak benne kavicsok.. amiket az állatkereskedésben vettem.. meg 4 db nagyobb kavics... a vizet most nem tudom.. és a szűrő...

de mindenképp kell neki egy társ?

Mert ha igen. akkor veszek :)

ma megyek, és veszek neki egy növényt.. vagy egy búvóhelyet.. még nem tudtam eldönteni, mert húsvétkor kapom a többi pénzem :/

a víz.. az 3 napos.. :) ma cseréltem ki az egy harmadát..

és nem használok vegyszereket

2016. márc. 23. 15:08
 6/10 anonim ***** válasza:
Egyedül ne tartsd!nézd meg diszhal.info-n!!!
2016. márc. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Mózes Adrián ***** válasza:
Akváriumod szűrőjét járattad legalább 2 hétig? (mielőtt bármi élőlényt tettél bele)
2016. márc. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
nem
2016. márc. 23. 18:55
 9/10 anonim ***** válasza:
nitrit mérgezéstől pipálhatnak. úgy tudom a nitritet lebontó bacik lassabban szaporodnak el. csinálj 30 % vízcserét ahogy előttem írták. és célszerű lehet még 3 nap múlva 20%-ot cseréni, majd ezt még 2 szer megismételni. addigra csak megizmozódnak a lebontó baktériumok.
2016. márc. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Na,mi lett vele?
2016. júl. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!