Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi kell nekik? Hogy rendezzem...

Mi kell nekik? Hogy rendezzem be az akváriumot?

Figyelt kérdés
KEZDŐ VAGYOK guppikat szeretnék tartani inkább arra hogy a tekik megegyék egy 50x40x30-as akváriumom van semmi másom.

2016. ápr. 3. 11:48
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Na kezdjük az elején.


Ha azért kell guppi, mert gyorsan szaporodik, és úgy olcsóbb, akkor ezt egy kicsit át kell gondolni.


Egy akvárium létesítésében a halak kerülnek a legkevesebbe, konkrétan egy guppis akváriumnál csepp a tengerben.

Tehát a halon max pár száz ft-ot tudsz spórolni.


A másik probléma, hogy attól, hogy már elegendő létszámra elszaporodtak, nem fognak leállni.

Tehát veszel mondjuk 1 hímet meg 2 nőstényt, mert majd úgy is szaporodnak.

Pár hónapon belül valószínűleg szaporodnak is.

És meg is van a kívánt létszám.

Aztán egy hónap múlva ismét szaporodnak.

Majd ismét.

Ezután pedig az első generáció is elkezd majd szaporodni.


SZóval szép és jó dolog, meg érdekes egy kezdőnek egy elevenszülő szaporítása, de a kezdeti örömök után számítani kell az állandó problémára: hova tedd azt a rengeteg halat???!!!

Nyilván, a szűrőnek van egy kapacitása, elbír x halat, ha az afölöttiek túlterhelik a vizet, az összes hal belehalhat. Úgyhogy óvatosan kell kezelni ezt a dolgot.


Egyébként szűrő mindenképpen kell. Belső szűrőből kb egy 350 l/h-s szűrő kell.

Világítás inkább a növényeknek kell, hogy milyen növény él meg az akváriumban, az a fényerőtől függ.

Az anubias, meg a gömbmoha , esetleg microsorum pteropus vagy Cryptocoryne wendtii elég jól bírják kevesebb fény mellett is. Egy 20 wattos energiatakarékos izzó mindenképpen kell föléjük.

Fűtő nem létszükséglet, ha a szobában mindig van legalább 20 fok.

2016. ápr. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
41%

előző nem olvastad el ...

takarmánynak kell neki a guppy.... a teknőssel egy nap 10 et is feletet...

2016. ápr. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Ja, jogos...

Akkor viszont én beszereznék egy nagy nevelőmedencét, (150 liter) megfelelő szűréssel ellátnám, és abban nevelném a kicsiket.


A szülni készülő anyákat át lehet helyezni a nagy akváriumba, hogy oda szüljenek.

Mivel 20 30 utód is lehet, az a kicsiben nagyon lerontaná a vízminőséget, amitől nem tudnának nőni.

A rendes növekedéshez sok tér, és jó vízminőség kell, amihez nagy akvárium, és jó szűrés kell.


Pár hónapos eltéréssel még nem ennék meg egymást a nagyban lévő guppik, amik meg már olyan nagyok, hogy megennék az újszülötteket, azokat oda lehet adni a tekinek.

Így mindig gyorsan növő kishalaid lesznek a nagy akváriumban, nem lesz túlterhelve a kicsi, és mivel a szülők nem keverednek az utódokkal, beltenyészet se alakul ki.

A nagyba is tennék minimum műnövényeket, a stresszmentes környezetért, természetesen nekik is jár a jó vízminőség, jó szűrés, rendszeres, részleges vízcserék, minőségi étrend.

2016. ápr. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Na ez nem is rossz, de ez azt jelenti mindent duplának kell számolnom.csak egy másik ötven literesem van úgyhogy még egy másik is kell
2016. ápr. 21. 19:54
 15/19 anonim ***** válasza:

Na ezért csinálják ez kevesen.

Mert ha komolyan gondolod, akkor a végén majdnem ott tartasz, mint ha kishalat vennél.


Én kárászokat vettem hal árusnál, otthon kibeleztem, csontostól, mindenestől felkockáztam, a használható belsőséggel együtt, (kicsit mocskos meló) és azzal etettem a tekimet.

Rászántam pár órát, gyártottam egy csomót, kis kimért adagokban lefagyasztottam, aztán előző nap mindig elővettem egyet.

És ezt vegyítettem állateledeles botban kapható férgekkel, lárvákkal, zöldségekkel, ezzel-azzal...

2016. ápr. 21. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
tudtommal a kárász káros és a végén hiányozni fognak olyan anyagok amik létfontosságúak
2016. ápr. 22. 20:19
 17/19 anonim ***** válasza:

Halhús, csont, bőr, kötőszövet, belsőség...

Nem tudom, mi lehet benne káros, ha ez nem természetes kaja, akkor nem tudom, mi az.

És ahogy mondtam, ki is egészítettem egy csomó mindennel.


De lehet, hogy jobban tudod, én akvarisztikában, meg kutya témában vagyok otthon jobban.

2016. ápr. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
a kárászféléknél,de csak náluk olyan anyagok vannak bennük amik kivon olyan létfontosságú anyagokat melyek hosszú távon komoly betegségéket okozhatnak ezt úgy olvastam egy oldalon, de még a Tüskevárban is ejtenek egy fél mondatot arról, hogy a vért tisztítja a fiú mikor egy nagyot sóhajt a kárász után de ha nincs bajuk tőle akkor te tudod csak szóltam.
2016. ápr. 22. 21:25
 19/19 A kérdező kommentje:
vettem egyet és nem ették meg vegyek egy társat neki vagy el lesz egyedül
2016. máj. 9. 18:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!