Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 3D háttérkép mögé, vagy elé...

Gábor232 kérdése:

3D háttérkép mögé, vagy elé rakjam a külső szűrőt?

Figyelt kérdés

360 literes akváriumomba most vettem tetra ex 1200+ külső szűrőt. A 3D háttérkép úgy van az akváriumban,hogy mögötte van még egy kb 8-10 cm-es rés.

A külső szűrő szívó vagy nyomó csövét behelyezhetem oda?Esetleg mindkettőt? Hogy tud a leghasznosabban dolgozni a szűrő??



2016. ápr. 4. 14:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Semmiképp se, úgy a mulmot esélye nincs kiszívni, és áramlást se fog tudni csinálni. Szerintem alapból kevés lesz 360 literhez, a külső szűrőt biológia szűrésre találták ki, ha nem akarod havonta szétszedni akkor venned kell egy áramlásgenerátort, vagy egy belső szűrőt.
2016. ápr. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 elwera ***** válasza:

Hát a háttér mögé mindenképp kell egy vízpumpa, ahhoz hogy ne rothadjon be a víz se elöl, se hátul, így lesz egy mechanikai szűrésed, és lesz elöl sodrásod.

Aztán ha az megvan és működik szépen, akkor lehet egy külső szűrőt pluszban betenni akár hátra is, nem kell hogy látszódjon, és akkor az már csak biológiai szűrés miatt lenne ott.


Ha nincs hátul vízpumpa, akkor tedd előre a külső fújó ágát, hátra meg a szívó ágát, így mind a két lukban lesz egy kis vízmozgás. Ideiglenesen működhet ez így, amíg nem vásárolsz egy vízpumpát hátra.

2016. ápr. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Van egy 1800l/h belső szűrőm az egész jól működik, viszont tökéletes szűrést akarok.

Szívót mögé, nyomót elé akkor?

2016. ápr. 5. 01:02
 4/4 anonim ***** válasza:
ha berakod mögé akkor a mulmot neked kell majd leszívnod.
2016. ápr. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!