Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi legyen a bettámmal?

Mácsóka0123 kérdése:

Mi legyen a bettámmal?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Most kaptam egy hím bettát, de sajnos gömb akváriumban van, ami tudom hogy állatkínzásnak minősül. Van egy másik akváriumom is viszont, amiben van egy algaevő, négy neonhal, négy ékfoltos razbóra, pár guppi de csak nőstények, és egy régebbi csapatból egyedül maradt nőstény xifo, aki abszolút nem agresszív, kisguppikkal sem. Nem tudom viszont, hogy a bettám mennyi ideig volt egyedül, úgyhogy tanácstalan vagyok. Szüleimet nem érdekli különösebb képpen, meg nem is értenek hozzá. Mit gondoltok megpróbálhatom berakni a többiekhez? Mert nagyon sajnálom itt ebben a gömb aksiban. A válaszokat előre is köszönöm! Amúgy a nagy akváriumban világítás és levegőztető is van, a hőmérséklet olyan 24-25 fok körüli.
2016. ápr. 4. 19:12
 1/5 anonim ***** válasza:
41%

Ami halakat illeti, olyan nagyon pont a világítás meg a levegőztetés nem érdekli őket, miután az egyik a növényeknek kell, a másik meg egy "dekorációs elem".


A víztérfogat számít, meg a szűrő kapacitás.

Ha ez a 2 elbír még egy bettát, persze, megpróbálhatod átrakni. Pár nap után rendeződnek a viszonyok, hogy megférnek e egymás mellett.

De egyébként a víz is hideg neki, sokkal melegebb kéne.


Őszintén szólva a legnagyobbat az hibázta, aki élő állatot ajándékozott. Ez azért elég nagy bunkóság.

2016. ápr. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Lehet megpróbálom akkor, mert tényleg nagyon szeretném ha jól érezné magát. Az is opció még hogy veszek egy szögletes akváriumok és továbbra is külön tartom, de sajnos a víz hőmérsékletének nem tudok mit csinálni, a szüleim nem akarnak költeni rá, én még nem értékelték hozzá, és nincs is annyi félretett pénzem. Bár nem tudom mennyibe kerülne. Éjszakára rakjam már be vagy majd inkább holnap reggel?
2016. ápr. 4. 19:25
 3/5 anonim ***** válasza:
Inkább éjszakára.
2016. ápr. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Platypus ***** válasza:
Ebben az esetben sajnos egyedül a Betta elajándékozása az egyetlen állatbarát megoldás. Már neonhallal sem lehet normálisan együtt tartani, a neonnak a 24 fok a maximum, a Bettának a 27 a minimum. Még ha lenne is fűtőd, ezt akkor sem lehet összeegyeztetni. Plusz a Betta nagyon kényes a melegre, könnyen megfázik.
2016. ápr. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, már megoldódott a probléma, a bettát elajándékoztam, mostmár jó helyen van! :)
2016. ápr. 6. 17:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!