Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a baja a levegőztetőmnek?

Mi a baja a levegőztetőmnek?

Figyelt kérdés
Pár napja lett kitakarítva, és most kifejezetten zavaró hangja van (szinte kotyogó, pedig csendesnek kéne lennie), és felhabosítja a vizet, ami időnként felgyűlik az akváriumom oldalán. (Amikor csak tudom, próbálom leszedni.) Ez mitől lehet? Hogy tudnám úgy kitisztítani a levegőztetőm, hogy tényleg kitisztuljon? A márkája Aquael FAN 2. Mivel tudom kitisztítani, ami később nem árt a halaknak? A válaszokat előre köszönöm :)

2016. ápr. 5. 23:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Az aquael fan 2 nem levegőztető, hanem szűrő. (ami mellékesen, és fölöslegesen levegőztetni is tud)


Szedd szét a szűrőt.

Szedd ki a fejéből szemöldökcsipesszel (vagy valami kis szarral) a rotort. Az a 3 ágú lapát. Csúszós, és mágneses, ezért kell csipesz.


Nyomasd át a szűrő fejét nagy nyomású vízzel. Szorítsd a csaphoz, vagy zuhannyal...

A rotort is törölgesd meg az algától.

Szereld össze a szűrőt.

A légcsövet, ami kilóg a vízből szedd le róla.


Tedd a vízbe, kapcsold be.

Billegtesd meg, rázd meg, össze vissza, oldalra, fejjel lefelé, hogy a fejében maradt buborékokat kinyomja magából.


Az elején lévő terelőlapátot állítsd felfelé, hogy a víz előre/felfelé áramoljon.

Tedd olyan magasságba a szűrőt, hogy a kiáramló víz erősen fodrozza a víz felszínét, de ne csobogjon. (tehát az előre irányuló áramlás is meglegyen)


Légbuborékok, és levegő beporlasztás nélkül lehet a legcsendesebbre megcsinálni, és a "habzás" is alább hagy.

A levegőbeporlasztás nem szükséges, ha amúgy nincsenek a halak túltelepítve az akváriumban. Elég az erőteljes felszíni fodrozódás.


Ha még így is hangos, a rotor tengelyével lehet probléma. Kis hajlás, vagy kopás is nagy hanggal tud járni.

Lehet, hogy lehet kapni külön rotort, nem tudom, ha nem szűnik a probléma, rá lehet keresni.


(egyébként olyan nagyon ne takarítsd ki a szűrőt, ez a " tényleg kitisztuljon" meg " mivel tudom kitisztítani" hozzáállás nem túl egészséges.

Se túlzottan nem szabad kitisztítani, (a szűrő fejét ki lehet, de a szivacsot, csak leszívott akváriumvízben érdemes épphogy kinyomkodni!!!

és bármilyen vegyszer használata is szigorúan tilos!

Nem elsősorban a halakra nézve veszélyes, hanem a lebontóbaktériumokat nyírod ki vele, amik hosszútávon a halak életben maradásáért vannak, úgyhogy kíméletesen kell bánni velük)

2016. ápr. 6. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez nem levegőztető hanem belső szűrő. A szivacsot, rotort csak akkor kell tisztítani ha nagyon lelassul a vízáramlat. Ha zavaró hangja van az azt jelenti hogy levegő került a rotorhoz. Habosítja a vizet? Te mivel misod ki??? A szivacsot csak az akváriumból leengedett vízbe szabad finoman kimosni a többi részét a szűrőnel meg lehet csapvíz alatt. Te hogy szoktad?
2016. ápr. 6. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az előbb javasoltakon túl, ha a szivacsot kiveszed a szűrőből, és belerakod az akvárium vizébe, akkor magát az üres szűrőt bátran berakhatod egy kis ecetbe ázni, kárt nem csinál benne.
2016. ápr. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a a válaszokat :) a szivacsot sima csapvízben szoktam kimosni. Amúgy 1. válaszoló, hogy érted, hogy fölöslegesen levegőztetni is tud? :) miért fölöslegesen? :)
2016. ápr. 7. 22:48
 5/5 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.


A szivacsot soha ne mosd ki klóros csapvízben!!! Alapszabály.

Cserélj kb heti 30% vizet, és ha szűrőt kell takarítani, akkor időzítsd egy ilyen vízcseréhez, és a leszívott vízben nyomkodd ki!


A gázcsere a felszínen történik. A buborék a felszín megtöréséhez kell, nem maga a buborék oldódik a vízbe.

A felszín felületének megnagyobbítását, aktív mozgását, megtörését erőteljes fodrozással is el lehet érni.

Ugyanaz a végeredmény, csak ez nem jár hanggal.

2016. ápr. 8. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!