Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ponty és harcsát lehet tartani...

Ponty és harcsát lehet tartani kerti tóban vagy a harcsa megeszi a pontyot?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 17. 16:43
 1/5 Liki István ***** válasza:
Ami a harcsa szájába belefér,arra rárabol!Ha nagyobb a ponty,akkor nem fogja bántani! A harcsa mellett viszont sem csiga,sem béka nem marad meg.A halikra a törpeharcsa kedvence.
2016. ápr. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
mekkora a tó?
2016. ápr. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Ali Tepelenti válasza:

Harcsát csak azokkal a halakkal érdemes együtt tartani, amiket táplálékul szánsz neki. Sajnos a nagyobb pontyokat is megtámadja, amikor azok a víz tetején napfürdőznek, gyakorlatilag a hasukba harap alulról, amit vagy túléla ponty, vagy nem. Horgász koromban én is fogtam nem is egy olyan pontyot (de még 6 kilós csukát is), amelyiknek a hasán ott volt a jellegzetes harcsaharapás.

Szerintem a harcsa amúgy sem kerti tóba való, mert nagyon nagy a táplálékigénye és gyorsan nő. Nem biztos hogy győzöd táplálni apróhalakkal, egérrel, lótetűvel, májjal és egyebekkel.

2016. ápr. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem. köszönöm a válaszokat.
2016. ápr. 22. 18:17
 5/5 anonim ***** válasza:
Messze nem zabál az annyit, s ha nem talál, nem nő olyan nagyra. Ha viszont elég nagy a tó, van mélysége, árnyéka, érdekes medre, beletehetsz egy 61 centiset és keszegekkel meghintheted a tavat. Keszeg pedig csalihalfogó hálóval elég jól meríthető ha ügyes vagy. Ha mást nem, egy akváriumban betárolhatsz belőlük, és heti rendszerességgel beteszel párat a tóba. Ezen kívül giliszta, lóbogár is mehet bele, ha kertásás közben találtok. Gyönyörködni nem fogsz benne, mert szinte egész nap a víz fenekén fog dögleni. :)
2017. aug. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!