Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Corydorasból ha 6-7 db-ot...

Corydorasból ha 6-7 db-ot szeretnék tartani muszáj 1 fajtából? Pl csak panda cory. Vagy lehet úgyis hogy mondjuk 3 panda a maradék pedig másmilyen?

Figyelt kérdés

2015. okt. 27. 15:07
 1/5 Salx Narval ***** válasza:
Semmit sem muszáj, de a halak szempontjából jobb ha legalább 6-7 db van egy-egy fajtából. Ha csak ennyit szeretnél, vagy csak ennyinek van férőhely szerencsésebb választani és abból az egyből tartani egy rajt. A pandákat nem nehéz szaporítani, lágy 20-22fok körüli vízben de közös akváriumban ritkán maradnak életben az ivadékok ez főként a kemény és meleg víznek köszönhető. Szaporulatra nem nagyon számíthatsz, más páncélosok viszont mint pl a foltos, kék pajzsos jó eséllyel közös akváriumban is szaporodni fognak.
2015. okt. 28. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Akkor egy féléből lesz 5-6-7.

Nem csak a talajon mozgó halakat szeretnék ezért csak ennyi amennyi.

A vizem lágy felső határa és közepesen kemény alsó határán ingadozik a mérések alapján, a hőfok beállítása pedig nem lesz gond, a panda tetszik a legjobban de amikor figyelem őket a kereskedésbe mindegyik félét elhoznám csak ugye még nincs mibe :D

2015. okt. 28. 09:40
 3/5 Salx Narval ***** válasza:
Csak azért írtam, hogy 20-22fok körüli lágyabb víz kell az ivadéknak hátha kedvet kapsz a szaporításhoz.:D Nem írtad, hogy milyen társhalakat szeretnél de próbálj békés nem túl nagy méretű halakat vásárolni, lehetőleg olyanokat akik miatt nem kell 24fok fölötti főmérséklet. Bírják a pandák a magasabb hőfokot is de minden szempontból az alacsonyabb hőmérséklet az előnyösebb. Kedvelik a bújókat, barlangokat, dúsabb növényzetet és nem utolsó sorban a homokos talajt. Kerüld a kemény, éles szélű, nagyobb szemcseméretű talajt, pl bazalt, gránit, stb zúzalék mert turkálás közben megsértheti őket.
2015. okt. 29. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ha ők kedvet kapnak akkor én is :D talaj apró kavics 0,5-2mm szemcseméretig kb. Társhal kiszemelt gyöngygurámi vagy aranygurámi de még benne van a pakliban a törpegurámi is.
2015. okt. 29. 07:35
 5/5 Salx Narval ***** válasza:
Ez így rendben lesz, úgy értem jó a talaj és a társhalaknak is megfelelő a 24-25 fokos víz. Nekem is az egyik nagy kedvencem a gurámi, mindegyik fajta gyönyörű, nem könnyű választani.:D
2015. okt. 30. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!