Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Használ valaki égertobozt?

Használ valaki égertobozt?

Figyelt kérdés
Kaptam ajándékba egy csokornyi égergallyat, amin rajta vannak a tavalyi száraz áltobozok. Azt mondta az illető, hogy jót tesz a halaknak. Én még soha nem használtam ilyet. Be merjem tenni az akváriumba? Kék neonok, páncélosok és egy pár törpe gurámi van benne. Ha igen, mennyit (80 l)?
2016. ápr. 18. 08:45
 1/5 anonim ***** válasza:
62%
savanynyitja a vizet, de ezeknek a halaknak nem gond
2016. ápr. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A savanyítás azért egy kicsit túlzás, 20-as (vélhető) keménység mellett maximum próbálkozik a savanyítással, de kb semmit nem fog változtatni a pH-n.

Sötétíteni viszont fog. Kicsit "teás" lesz tőle a víz.

Más lesz az egész akvárium hangulata, ami stresszmentesebbé teszi a halak környezetét.

Kipróbálhatsz 1-2 tobozt, ártani nem fogsz vele.

2016. ápr. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én minden évben gyűjtök egy nagy szatyornyit. Belerakhatod akár közvetlenül is az akváriumba, de szerintem hatásosabb kifőzni a levét, mintha egy teát csinálnál, aztán azt a levet önteni a vízbe. Persze csak ha tetszik, hogy sötétíti a vizet. Mondjuk én tölgyfalevelet illetve annak a teáját is szoktam beölteni plusz kókuszrost és tőzeg levét is.

A neon és a páncélos eleve az ilyen vizet szereti, de pusztán a sötétebb víz a guráminak is jó, mivel ő inkább rejtőzködő típus.

Ahogy írták, a kemény, lúgos csapvíznek nem oszt, nem szoroz semmit az a pár szem toboz, de ha tetszik, nyugodtan berakhatod.

2016. ápr. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat.

Nekem alapvetően tetszik a kicsit a barnásabb árnyalatú víz, vannak is vasfáim az akváriumban, de mivel már hosszú évek óta benne vannak, már nem színezik el a vizet. Égertobozt még nem próbáltam, féltettem a halaimat.

de így ki fogom próbálni :)

2016. ápr. 18. 10:14
 5/5 A kérdező kommentje:

Gondoltam, beírom, hogy betettem az akváriumba 2 gallyat, összesen kb. 20 áltoboz van rajtuk. a gallyak aljára kötöttem damillal egy bazaltdarabot, s így most függőlegesen állnak a vízben. A halak szeretnek az ágak között bujkálni.

A víz jelentősen besötétedett ilyen viszonylag kevés toboztól is, de szerintem jól néz, ki, olyan "vadregényesebb" hangulatra van. 2 napja benne van, a halaknak semmi baja, sőt, mintha az amúgy elég félős törpe gurámi hím gyakrabban kiúszna a középső nyílt vízre.

Egészében véve, érdemes volt beletenni, köszönöm a tanácsokat.

2016. ápr. 19. 12:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!