Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az egész aksim darakoros....

Az egész aksim darakoros. Segitseg mit csináljak?

Figyelt kérdés

Tudom hogy parakillel kell kezelni őket

De a szurot kell közben járatni ?

Meddig kell ezt csinálni ?



2016. ápr. 18. 19:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
2016. ápr. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
először is írj le mindent az akváriumodról nem véletlenül jött elő a darakór
2016. ápr. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

17es aksi 1 Betta 4 platti es egy algaevo

Heti vizcsere volt (antiklort használtam)

Szűrő van

Víz melegítő van (25-27 szokott lenni)

2 száll növény es 4,5 centi magasan díszkő

Egy hónapja vannak meg eddig minden normálisan volt ettek jól megvoltak

Tegnap este vettem észre a bettan,hogy valami nincs rendben ...

Azonnal kerestem a neten,hogy mi lehet a baj megtaláltam hogy mi a baki írtak,hogy a parakill jo rá ezért ma délután vettem parakillt azt mondta az eladó hogy ez jo lesz nekik

De azt sajnos nem mondta hogy meddig csináljam es holnap mar nem tudok lemenni ezt ha valaki segítene azt nagyon megköszönném

Nem szeretnem ha bármi nagyobb bajuk lenne szegénykéknek

2016. ápr. 18. 21:03
 4/16 A kérdező kommentje:

2 nagy es 2 kicsi platti van

A két kicsi most lent fekszik a kavicsokon néha feljönnek uszkalnak picikét aztán vissza le

Az algaevonek semmi baja

A bettan mar alig látszik a fehér "dara"

Viszont a két kicsi farkan mar kezd a nagyok meg mint a bolondok úgy uszkalnak az aksiban

2016. ápr. 18. 21:11
 5/16 anonim ***** válasza:

...csak hogy tisztába tegyük, eddig se voltak jól, pont egy hónap kínzás kellett nekik ahhoz, hogy kitörjön egy komolyabb betegség.

És az algaevőnek is bőven van baja.

Attól, hogy nincsenek rajta pöttyök, meg nem nyüszít keservesen napi 24 órában, még ugyanúgy haldoklik, mint a többi.

Tulajdonképpen ilyen körülmények között megváltás lenne nekik a halál, valószínűleg úgy járnának a legjobban.


Majd ha megtanulsz egy kicsit felelősségteljesebben gondolkozni, rászánod magad egy kis felkészülő tanulásra, legközelebb majd akkor tarts állatot, mert olyan hobbi nem létezik, ami arról szól, hogy állatok életével játszunk kedvünkre, és hónapokig kínozzuk őket, amíg végleg feladják.

2016. ápr. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Bementem állatkereskedesbe nem is egybe azt mondtak hogy nem lesz semmi bajuk es simán megélnek

Es segítséget kertem nem azt hogy elmond mekkora szar vagyok 5-7 mondaton keresztül

2016. ápr. 19. 06:13
 7/16 A kérdező kommentje:
Akkor ha mar ennyire vetted a fáradságot hogy lefikazz azt is írd le hogy min változtassak mert nem akarom hogy meg nagyobb baj legyen
2016. ápr. 19. 06:17
 8/16 anonim ***** válasza:

Nem fikáztalak le! AZ nem így néz ki, tényeket közöltem!


Tisztáztam néhány félreértést, hogy legalább a probléma, és a hiányosságaid nagyságával tisztába legyél.


Hosszútávú segítséget adtam, hogy alapjaiban változtass a hozzáállásodon, különben csak kudarcok fognak érni.


Nem fogok felebaráti szeretetből leírni ide egy egész könyvet, hogy mit hogy kell csinálni.


(Csak néhány zárójeles megjegyzés, ha előre kérdeztél volna, és nem utólag, amit mindenféle fórumon kapásból elmondanak:

-eladóra soha ne hallgass

-30 liter csak arra elég, hogy ne legyél hivatalosan is állatkínzó, és ne szegj törvényt, de halat tartani még az is kicsi)


Akár még értelmes linkeket is adhatnék a témában, hogy legyen olvasnivalód, de azt gondolom hozzátartozik a fejlődéshez, hogy ha komolyan gondolsz valamit, akkor belefektetsz annyi energiát, hogy magad keresel rá alapvető dolgokra.

2016. ápr. 19. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

épp most tartok egy 150es akváriumert

Abban gondolom mar bőven van nekik hely

Es akkor most szeretnem tényleg ha valaki leírná hogy pontosan mit is csináljak velük

2016. ápr. 19. 08:01
 10/16 anonim ***** válasza:

Az első 2 linket elolvastad?

Ha igen, mi a kérdés, mi nem tiszta?

2016. ápr. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!