Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az egész aksim darakoros....

Az egész aksim darakoros. Segitseg mit csináljak?

Figyelt kérdés

Tudom hogy parakillel kell kezelni őket

De a szurot kell közben járatni ?

Meddig kell ezt csinálni ?



2016. ápr. 18. 19:25
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

10 literenként 1 csapott kávéskanál só+ 30 fokos víz. 1 hét és elmúlik.

17 literbe folymatosan betegek lesznek.

2016. ápr. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Min változtass?

Vidd vissza az összes halat, és szerezz/vegyél csigákat, garnélákat be.

Kezdetnek. Aztán...

2016. ápr. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Az egyik ismerősöm ért ehhez ezért mondtam neki hogy jöjjön es segítsen nekem rendbe.hozni őket

A bettan mar csak halványan latszik a "dara"

A plattik mar nyugodtak bár nekik látszik rendesen de szerintem nincsenek olyan nagy veszélyben mar

Ha elmúlt ez az egész akkor milyen kis lakókat lehet meg hozzájuk rakni? mert szegények nagyon elvesznek ebben az aksiban ( végül 200 litereset vettem)

2016. ápr. 19. 22:53
 14/16 anonim ***** válasza:
38%
tegnap 17 literes volt , de végül 200 literes lett? mesélj még !! :D
2016. ápr. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:

nagy bajok vannak... egy bettának elég lenne a 17 liter szivacsszűrővel ami folyton megy és heti kb 20% vízcserével(az előbb leírtakat vízcsere,szűrő folyton megy minden akváriumnál be kell tartani legyen az 30 vagy 500 literes vagy bármi más méret) az anci 15 centisre növő hal minimum 80 de inkább 100 litert igényel a plattik is megérdemelnének legalább 50-et

a kereskedésben átbasznak SOHA nem szabad az eladóknak hinni nem érdekli őket hogy mi lesz azzal a szerencsétlen hallal amit eladnak csak vedd meg... előnyös is nekik ha elpusztul mert akkor visszamész még venni... a növényekkel is nagyon kell vigyázni mert rengetegszer SZÁRAZFÖLDI növényeket adnak el víziként aztán az emberek csodálkoznak ha a lehető legjobb körülmények között elpusztul a növény 1-2 hónap alatt ezt kicsit is hozzáértőbb szemmel könnyen meg lehet előzni

a szűrőt mindig leszívott akváriumvízben kell kimosni mert a csapvízben lévő klór nagy mennyiségben megöli a baktériumokat amik lebontják a káros anyagokat ezért nem szabad alap esetben soha teljes vízcserét csinálni

a darakór egy könnyen kezelhető betegség fűtsd fel a vizet 30 fokra és literenként adj hozzá 1g sót vagy ha ebben nem bízol akkor parakill vagy parakill turbo de a 30 fok így is szükséges a betta meg alapból kb 30 fokon érzi jól magát

aztán ha elmúltak a tünetek 30% vízcsere

én a sós megoldást javaslom mert a parakillt egy beállt szűrő kiszedi a vízből

2016. ápr. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti tanulj meg olvasni es nézd meg az első oldalon leírtam hogy elmentem venni egy másikat

Utolsó nagyon szépen köszönöm

2016. ápr. 21. 22:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!