Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Jelent veszélyt a többi halra...

Jelent veszélyt a többi halra a halott algaevő harcsám teteme?

Figyelt kérdés
Nem találom az algaevő harcsám tetemét pedig tudom hogy kipurcant szegény. Már napok óta nem látom, pedig eddig mindig felbukkant valahol. Baj lehet belőle ha a tetem egy ideig nem kerül elő? Nem jön fel a víz tetejére valamikor? ...onnan gondolom hogy megdöglött, mert felütötte a fejét egy betegség a halak között, és a másik harcsámat az egyik almacsiga kerítette elő valahonnan. Épp a szerencsétlen állat tetemén lakmározott a csigusz mikor előbukkant az akvárium valamelyik szegletéből. ...bár csak 54 literes az akvárium, de az az állat -még így holta után is jobban rejtőzködik mint egy kaméleon :(
2010. ápr. 6. 20:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A tetem hamar kifehéredik, és aztán a csigák és halak 1-2 óra alatt felfalják. Mivel nincsen csontos váza, ezért az egész eltűnik nyom nélkül. Egy kis hal egy közepes(100liter felett) akváriumban nem okoz gondot, de tömeges pusztulás esetén már megmérgezik a vizet. Ez érvényes a döglött csigákra is!
2010. ápr. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

gondoltál már arra, hogy mi van, ha megették? :S

nekem nincsenek halaim, de barátnőm mesélte, hogy van mikor a guppik megeszik a másikat ha kipurcant

2010. ápr. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Akkor oké, szóval nem kell érte feltúrnom az akváriumot :) ...azért sajnálom szegényt, de hát ez van. Köszi a válaszokat!
2010. ápr. 6. 20:54
 4/6 Salx Narval ***** válasza:
Minden esetre nem árt, egy kicsivel gyakoribb részleges vízcsere ilyenkor.
2010. ápr. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Most is kéne egy 40%os
2010. ápr. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

velem is előfordult már ilyen...

am nem jelent gondot ha megeszik a halak... csak ez ne legyen tul gyakori mert akkor egymást is kikezdik...

figyelj oda a halaidra és ha ugy veszed észre h az egyik már nagyon a végét huzza akkor várd meg még elpusztul és vedd ki...

2010. máj. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!