Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Guppi betegség? Lebegnek a...

Guppi betegség? Lebegnek a víz felszínénél és a hátsó úszójukat összezárják.

Figyelt kérdés
Anyuméktól van kb. 8 guppi. Vettünk hozzájuk 4-et boltból. Szerintem különböző fajták, mert a boltiak nagyobbak, mint anyutól kapottak, és anyué közül a fiúknak szép, fátyolos a hátsó uszonyuk.... Nos, az anyutól kapottak elkezdték összezárni a hátsó úszójukat, már nem szép fátyolos, csak a testük folytatása, és a víz felszínénél lebegnek, úsznak. Anyunál semmi baja a többieknek. A vásárolt guppik is jól vannak. Mi lehet a baj?
2016. ápr. 20. 20:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Akvárium paraméterei? Mekkora hőmérséklet, hány literes, milyen szűrés, milyen gyakran és mennyi vizet cserélsz?
2016. ápr. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:

ahogy az első írta, mekkora akvárium milyen szűrés mennyi vízcsere mennyi időnként,hőmérséklet stb.


így megfázásnak vagy valami mérgezésnek tűnik

gondolom a fajta alatt azt érted hogy nem ugyan az a faj

(fajta=ember által kitenyésztett változat,faj=természetes élőlény) az 100% hogy más FAJTA guppik mivel ezek a fátyolos színes változatok kitenyésztettek a természetben a guppik az endlerekhez hasonlatosak nem pedig nagy fátyolos ilyenolyanszínesmittudoménmik

a kitenyésztettek jóval érzékenyebbek már mint a vad típusok mert nem túlélőképességre hanem színre vannak szelektálva

2016. ápr. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 TappancsMancs ***** válasza:
Bocsi hogy beleszólok nagyon nem értek az akváriumokhoz és halacskákhoz. De annyit tudok hogyha kevés a vízben az oxigén akkor (is) feljebb úsznak a felszínhez. Hátha...
2016. ápr. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Kicsi akvárium, kb 20 literes. Van levegőztetős vízforgató benne. Másfél hete hoztam anyutól a guppikat, akkor kaptak ugye friss vizet, raktam bele algaölőt és metilkéket. Múlt szombaton vettük az újabb guppikat hozzájuk. Addig kb 23 fokos vízben voltak, azután 25, mert beüzemeltük a vízfűtőt. Amúgy kb ezután vettük észre, hogy kezdenek furák lenni, úgyhogy most inkább kihúztuk a vízmelegítőt. Anyum akváriuma kb 40 literes, vízmelegítő nélkül használja évek óta rengeteg ilyen kis guppival, mett folyamatosan szaporodnak. Nem értem, nálam mi lehet a gond....
2016. ápr. 20. 21:00
 5/17 anonim ***** válasza:

Akkor számoljunk. 20 literben van 12 db hal, azaz 1 db halra jut 1,66 liter víz. Egy guppi nagyságú halra legalább 5-10 liter víznek kellene jutni.

Nem írod, hogy a vízszűrő ténylegesen képes-e biológiai szűrést megvalósítani, de nagyon úgy tűnik a leírtakból, hogy lényegében a halak a saját anyagcsere termékeiket tartalmazó vízben vannak. A fátyolos farkúszójú változatok nagyon érzékenyek a víz minőségére és ha rögtön beleöntötted a halakat a számukra szokatlan összetételű új vízbe, akkor nem kell csodálkozni.

2016. ápr. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:

az a gond hogy az akváriumod 20 literes minimum egy 50 literes kéne hogy valami sikert is elérj


az ok: mérgezés

2016. ápr. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Szivacs van a szűrőben, nem tudom, ez számít-e...

Csak azért fura ez, mert anyunál nyüzsögnek ezek a halak... Sokkal sokkal többen vannak, és nem nagyobb annyival az akvárium...

Köszönöm szépen a válaszokat! :)

2016. ápr. 21. 06:06
 8/17 anonim ***** válasza:
mer szarul tartod őket, 20 literes akvárium sörnek vagy kovászos uborkának jó, halaknak kevésbé.
2016. ápr. 21. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 TappancsMancs ***** válasza:
A csapvíz minősége is más és más, lehet abban a másikban a víz is más. Tipp volt.
2016. ápr. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 TappancsMancs ***** válasza:
A vízmelegítőről. Bár már írtam hogy nem értek hozzá úgyhogy ezt figyelembe véve olvasandó a válaszom. Láttam olyat ahol egy méter széles akváriumban volt vagy 3 aranyhal. Amúgy semmi fertőtlenítő se levegőztető egyáltalán semmi. Jött a kánikula és bírták vagy 2 hétig. Hozzáteszem csak a józan eszemet tudom bevetni e problémához de gondolom a halak majd 100%-a a természetben hideg vagy minimum hűvös vízben van. Talán pár trópusi sekélyvizi hal érzi jól magát langyosban. A lényeg amit láttam sajnos hogy a sima meleg víz is elég nekik és elpusztulnak, télen amúgy jól bírták.
2016. ápr. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!