Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A muréna otthon tartható?

A muréna otthon tartható?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 25. 22:21
 1/6 anonim válasza:
Sok hely kell neki, passzoló növények és nem utolsó sorban a víz sótartalmára is ügyelni kell.
2016. ápr. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem tulsagosan hullo...

Egyebkent lehet, legkonnyebb beszerzes es tartas szempontjabol talan az edesvizi murena (brakkvizi).

2016. ápr. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Kis Rohadek válasza:
Nagyon nem javallom a sosvizi murenat. Nagytestu es egyes peldanyai nagyon nagyra nonek. Az elottem valszt kuldok egyike mondta - helyesen: "nagy a helyigenyuk". Valoban, de helyesebb ha azt mondjuk : "nagon nagy". Ha mindenkeppen murenat akarsz tartani, probalkoz edesvizivel es legyel biztos benne, hogy a kereskedo a kissebbik fajtat adja el neked. A tartasukrol sok szakirodalom van a Neten, tobnyire angolul. Tisztelettel: Gyorgy
2016. ápr. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
37%
neked véletlenül se ( aki guppyt akar csikóhallal tartani xD), inkább taanulj mert a tudásod erősen a nullához konvergál
2016. ápr. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 elwera ***** válasza:

Édesvizi murénát tartottam brakkvízben.

10 literenként öntöttem bele kb 2 deci sót. Így sűrűségmérővel mérve 0,015 körül volt a sósűrűsége, de ez ingadozhat is egy kicsit. Elvileg ahogy nő fel, úgy egyre jobban kell sózni a vizét. A végén ilyen 0,023 is lehet a sűrűsége, mint a tengervízé.

4-5 centis fagyasztott halakat evett: [link]

Nagyjából 60 centire nőtt, nekem egy 160 literes akváriumban volt. Össze tudott göngyölődni nagyon kicsire is és egy kagylóba belebújt, meg általában bujkált a kövek közt, de este, vagy éjjel mindig kijött úszni, és egy idő után már láttam hogy nagyobb akvárium kéne neki, ezért aztán inkább eladtam. Talán fél évig volt nálam, az alatt megnőtt 60 centisre. Kb 600 literes akvárium kéne neki.

2016. ápr. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
a tengervíz 0,035
2016. ápr. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!