Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a teendő 3 és fél hetes...

BRDragon kérdése:

Mi a teendő 3 és fél hetes akváriumnál ha nagyon magas a nitrit szint?

Figyelt kérdés
A szűrő JBL e1501, szűrőanyag sok siporax szivacs kevés micromec és matrix. Az akvában még csak növények vannak. 2napja mértem nitrit és nitrát szintet hogy lássam jöhetnek-e lassan a halak. Sajnos mindkettő az egekben volt, nitrát 40, nitrit 0,8 mg/l, ezért tegnap reggel csináltam gyorsan egy 30%-os vízcserét. Kihagytam a növénytápozást hogy ne emeljem feleslegesen a nitrátot. Mérni csak este tudtam, s meglepődve tapasztaltam hogy nem hogy egyiksem csökkent, de mindkettő nőtt: nitrát mostmár 50, nitrit pedig 1. A növények tegnap is láthatóan nőttek, úgy tűnik nem hatják meg őket ezek a dolgok, de azért rendeltem nekik mono fosfot meg káliumot, hogy a komplex makrot helyettesíteni tudjam nitrátmentesen. Kérdésem hogy mit tegyek? Jobb ha cserélek gyorsan megint vizet vagy hagyjam így mert segíti a nitrobakterek szaporodását ha sok a nitrit (kaja) nekik a vízben?

2016. ápr. 27. 08:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
semmit, megvárod amíg le megy a nitrit szint nullára, aztán jöhetnek az élőlények.
2016. ápr. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Mózes Adrián ***** válasza:
Mivel mérted a nitritet? Ezek a csíktesztek nagyon pontatlanok de valami értéket azért megmutatnak. Egy cseppteszt el kellene mérni. Mikor indítottad az akváriumot? És mennyi vizet cseréltél? Idő kell ameddig megtelepednek a jó bacik főleg ha nem használtál valami indító folyadékot.
2016. ápr. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Mózes Adrián ***** válasza:
ja már látom 3 és fél hetes, kellene egy minimum 50% csere és másnap rá mérni a nitritre. Példa képen nálam csíkteszt 40 et mutatott nitrit re ami ugye felső határ mértem mértem és mindig más érték jött ki 25-30-40 vettem egy csepptesztet és ott már nem ment 20 fölé sosem.
2016. ápr. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
én igaz csak 10 napig járattam az akváriumot ,amit egy működő akva szivacsával oltottam be, de 1 szer se cseréltem vizet. én a bacikra bíznám.
2016. ápr. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Szerintem te a nitrátra gondolsz mert a nitrit nem 40ig hanem csak 1ig mér. Mindent cseppteszttel mérek. A nitrátom is magas 50es érték de az valószínűleg a sok makro növénytáptól lehet, keverek nekik inkább a komplex helyett egy kis foszfátot meg káliumot s akkor a víz nitráttartalmának csökkennie kell. Az igazi gond a nitrit. Amíg sok nitrit van addig nincs elég nitrobakter a szűrőben s addig nem jöhetnek az állatok. Használtam sera filter starter bacikulturát de úgy látszik jóval lassabb a beállás még így is, mint ahogy a könyvekben írják. :( A legfőbb kérdés hogy most a gyakori Vízcsere segíti-e a nitrobakterek elszaporodását vagy pont hogy hátráltatja?
2016. ápr. 27. 15:18
 6/13 anonim ***** válasza:
a nitritet lebontó baktériumok jóval lassabban szaporodnak mint az ammóniát lebontó. én nem cserélnék vizet, a ph ingadozásért nincsenek oda.
2016. ápr. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Éppen a rendszeres vízcsere biztosítja, hogy a pH ne nagyon ingadozzon.

A nagyon öreg akváriumvizeknél szokták a halak feldobni a talpukat a vízcsere alkalmával hirtelen megemelkedő pH miatt, és a pH emelkedés miatt megemelkedő ammónia szint miatt!

2016. ápr. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
nem keverted fel a táptalajt? mert ennyi nitrit nem tom honnan lehet :)
2016. ápr. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

De valószínűleg a tropica talajkapszulából származhatott a sok ammónia (3mg/l lett az Nh4 cseppteszt), amiből a nitrosomonas-ok csinálták folyamatosan a nitritet, ebből meg a nitrobakterek a nitrátot. Napi 50% vízcsere volt ezután, s minden nap mértem. Az Nh4 már az első vízcsere után pár órával lement 0,4re, s másnapra már 0 is volt. A nitritnek még kellett a többi 3 vízcsere, s amint lement 0,6ra, onnantól már a nitrobakterek fél nap alatt elbántak vele, következő méréskor már 0 lett az is. Arra számítottam a nitrát lesz vagy 100 ezek után, de ehelyett az is lement 25re, gondolom felhasználták a növények, mert csak nitrátmentes tápot adtam nekik. Végre jók a vízértékek 0 ammónia 0 nitrit 25nitrát, 0,4 foszfát, 8 kálium, 0,1vas, 0réz. Ha megmaradnak ezek az értékek péntekig akkor szombaton jönnek az első halak :) Aztán 1 héttel később jön a halcsapat második fele. A mereganyagok leküzdését amúgy nem csak a vízcserék segítették, hanem a plusz jó minőségű baktériumkultúra, brutál oxigenizáció 2 oxidátorral, s hőfok emelés 23ról 26ra. Tényleg gátolhatja a bacik szaporodását a magas méreganyag szint, hiába hogy az a kajájuk, de ha túl sok van ezekből az akadályozza őket. Amint levitte a vízcsere a méreganyagok szintjét az erősen toxikus alá, máris pár óra alatt lenullázták a bacik a maradékot... :D

Köszi a segítséget mindenkinek.

2016. máj. 3. 10:24
 10/13 anonim ***** válasza:
milyen halak jönnek?
2016. máj. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!