Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek még mindig vemhes...

Szerintetek még mindig vemhes a nőstény guppim?

Figyelt kérdés
Tegnap reggel vettem észre az akvárium alján 2 db guppit, ami született. Estére már 3 volt, ma reggelre ismét csak 2-t találok. El tudnak bújni a kövek és növények közé. De a nősténynek még mindig nagy a hasa. Szerintetek fog még szülni, vagy ez normális? Régóta van akváriumom, de még soha nem születtek guppik....

#guppi #nőstény guppi
2016. máj. 1. 17:01
 1/4 A kérdező kommentje:

Telefonnal csináltam a képeket, egy-kettő nem olyan éles, de remélem, tudtok segíteni... (meg a guppik közben "ürítettek" is... bocsi :) ):


[link]

[link]

[link]

[link]

2016. máj. 1. 17:08
 2/4 Salx Narval ***** válasza:
Én úgy vélem van még benne ivadék. Fiatal állatnál első, második ellésnél előfordul, hogy nem egyszerre születik meg az összes kishal, akár 1-2 napig is eltarthat (kb 5-8 kishal várható ilyenkor). Ahogy idősödik egyre több akár 30db is lehet kb havonta. Hát, ki tudja vagy elbújt, vagy megették a kicsit. A tüskéshínár és a mohafélék jó védelmet adnak, vagy használj legközelebb elletőketrecet, esetleg tedd külön, ha van hová. A guppikat érdemes nemenként külön tartani a beltenyésztés kikerülése végett, továbbá tanácsos más-más helyről beszerezni a párokat. Ezt csak úgy megemlítem.
2016. máj. 2. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Különböző akvarisztikai boltból veszem mindig a halat. Elkülönítettük a kicsiket, 5 db van belőlük :)
2016. máj. 3. 13:46
 4/4 Salx Narval ***** válasza:
Ez első ellésre egyáltalán nem rossz. Érdemes lenne sórákot keltetni nekik, mármint ha van hozzá kedved és időd. Pengével apróra vágott és jól kiáztatott tubifexet is ehetnek valamint morzsolt tápot. Feltétlenül tegyél egy fertőtlenített majd jól lemosott kicsit algásabb növénykét a nevelőbe, hogy addig is friss algához jussanak amíg nem kerülnek vissza. Én köveket szoktam algásítani befőttes üvegben direkt napfénynél, imádják csipegetni az ivadékok.
2016. máj. 4. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!