Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez lehet a megoldás?

Ez lehet a megoldás?

Figyelt kérdés
Van egy 54 literes akváriumom már pár hónapja és minden növény kipusztul belőle amit hozok. Van tàptalaj és 15W-os a világítás. Valószínűleg ez a kevés nekik. Hal nincsen sok, pár hím guppi, baj lenne a halaknak ha csak faág, kövek és gömb moha lenne az akváriumban? Gömbmohának nemlesz kevés a fény?
2016. máj. 9. 16:40
 1/9 anonim ***** válasza:

kevés a fény.

amiknek elég: gömbmoha, anubias, jávai moha, talán egyes cryptok.

2016. máj. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Milyen növényeid voltak amik kipusztultak? És milyen a táptalajod és mivel van kefedve? Nálam t5 ös fénycsőből van egy darab 54l es akváriumban kb 15watt ot tud (nem emlékszek pontosan késöbb kiszámolom) agyag van lefedve bazaltal, liquid carboval, profitoval tápozok gyári ajánlás mellett és vallisneria, wend vizikelyhe, valamijen tüskéshínár, tavi tündérhínár, gömbmoha, boldogan éll és növekszik. Mielött veszel növényt elötte nem árt utána nézni mik az igényeik. Pl. Amik alacsony növésüek azok mocsári növények nekik erős fény és co2 kell(nem carbo) Azt hogy miért, ha érdekel akkor bővebben kifejtem. Rengeteg oldal van ahop utána tudsz nézni a növények igényeinek (diszhal.info, greenaqua, stb.) csak ugy random ne vegyél növényt. Szóval ha nem csak gömbmohát alarsz akkor adj bővebb infókat: talaj(ok) fajtája, világítás pontos tipusa, tápozás.
2016. máj. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A táptalajon kívül nem tápozok. A vilagítás gyári, nemtudom már milyen, a táptalaj meg elvileg minden növényhez való. De mind kipusztult. :(
2016. máj. 9. 18:12
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
2 es válaszoló, a t5 fénycső 24 wattos és sokkal erősebb fényt ad le, szóval nem releváns, h mi volt nálad. :)
2016. máj. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
22%
kérdező, a táptalajjal valaki jól átvert, mert azok a növények amik beérik 15w-al azokat tápozni se kell :) leírom megint amik megmaradnak: gömbmoha, jávai moha, anubias.
2016. máj. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Akkor maradok a bevált gömbmohánál :)
2016. máj. 9. 19:52
 7/9 anonim ***** válasza:
4 es. Pont ezért lenne jó tudni hogy milyen világítása van. És az egy dolog hogy maga a fénycső hány wattos, az hogy hány wattot tud az függ a tápegységtől és attól hogy azon a levágozz darabon hány led van. Ez nagyon kicsit több mint a fele hosszúságu, maximum 15watt ot tud. (elfáradtam most nincs kedvem kiszámolni.)
2016. máj. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja de bocsi, nem láttam hogy a 3. Válaszban megválaszolta a kérdező. Csak azt még mindig nem válaszolta meg hogy milyen növényekkel próbálkozott! Ültess ilyen tüskéshínárt: [link] Totál igénytelen, elég ha 1 db 2cm es darabot szerzel (bárhol lehet ingyen ilyen hínárt szerezni) azt a kis 2cm es darabot leülteted 1 hét alatt akkor ára fog nőlni hogy 10 darabra vághatod majd azokat oda ülteded ahova akarod. Tartok ilyen hínárt is és nálam nagyon nől, 1 héten 2x kell őket metszeni, bár nálad lehet lassabban fognak nőlni. De én megpróbálkoznék ezzel a növénnyel is a helyedben! ;)
2016. máj. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
attól még igaz amit írtam ,mert több lument is ad le, nyugodtan pontozz le...
2016. máj. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!