Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Fehér foltok vannak az alganya...

Ildikó Juhász kérdése:

Fehér foltok vannak az alganyalóm bőrén mitől van ez?

Figyelt kérdés
Néha nagyon látszik néha pedig nem. Sok helyen olvastam hasonlót de konkrétan miért van ez senki nem irja.Egy helyen azt is olvastam hogy ez a különlegességük, hogy kifakulnak egy két helyen.valaki tud erről valamit?
2016. máj. 9. 20:52
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Nos... Alganyaló harcsám van egy ami már rég óta foltos kb fél éve. Semmi baja eszik rendesen semmi rosszat nem tapasztalok.Ami furcsa hogy nemrégiben került hozzám szintén egy ilyen halacska és rajta is észrevettem fehér foltokat. Ami még furcsább hogy nem tudom hogyan de van mikor etltünik rajta gyönyörű szép nem is látszik semmi van mikor meg nagyon foltos és fura a bőre nem értem.az aqváriumommal és a többi hallal sincs semmi probléma rendben megy minden.képet nem tudom hogyan tudnék ide rakni. Telefonról irok úgy is lehet?
2016. máj. 10. 21:18
 12/18 A kérdező kommentje:
Viszont ha a neten nézegetek ilyen alganyaló harcsákról képeket egy csomó van olyan mint az enyém mármint a bőre. Lehet ez normális akkor.
2016. máj. 10. 21:27
 13/18 anonim ***** válasza:
Kepfeltoltes.hu ra felröltöd és megosztod a linket.
2016. máj. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
remélem igazad van és tényleg értenek hozzáá:) sok sikert a zebrához :)
2016. máj. 10. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Salx Narval ***** válasza:
Ha mindent rendben találtál, nincsenek beteg halak és ők is régóta ilyenek akkor nincs ok aggodalomra, mint már írtam a színváltoztatás izgalmi állapotokat is jelezhet, nem feltétlen betegséget. Esetleg még annyit, hogy óvatosan a réz alapú vegyszerekkel, növénytápokkal. Ha nincs valamiféle gyökér, vagy kéregdarab az akváriumban akkor ezt pótold. Legalább 2 bújót építs számukra ahol kényelmesen pihenni tudnak pl kőbarlang, mohával takart cső, cserépdarab , vastagabb bambusz, stb. Ezek a halak dög és korhadékevők, az alga csak csemege ezért állati eredetű táplálékra is szükségük van időnként ( bármilyen fagyasztott kaja jó). Általában a beszórt halkajából ők is esznek de azért megemlítem hátha csak növényi kaját adsz. Még annyit, hogy nem kedvelik az erős megvilágítást és a világos talajt ( ez is kiválthat fakó színt), szeretik viszont a dús növényzetet, az árnyékos zónákat, csersavas, tőzeges, sötét és lágyított vizet ( pl esővíz), gyökereket, köveket, bújókat.
2016. máj. 11. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Vegyszereket nem használok, búvóhely van egy nagy üreges kerámiafa meg egy kicsi odu is.Sajnos igen azt tudnak enni ami lehullik nekik meg uborkát adok még nekik,mert alga nincs az akváriumomba kis mennyiségben sem :-( milyen fát tudok betenni nekik hogy tudjanak falatozni??? És mit tudok még enni adni nekik hogy jól érezzék magukat képet később fogok tudni felvenni 1-2 nap
2016. máj. 11. 18:15
 17/18 Salx Narval ***** válasza:
Akvarisztikai boltban kapható bármelyik dekorációs fa megfelelő de te magad is beszerezhetsz kérgeket, gyökereket csak ezeket elő kell készíteni. Bármelyik kemény fa és cserje gyökere, kérge, megfelelő amelyik nem mérgező, nem permetezett vagy annak hatása már elmúlt, nem közvetlen útszéli. Leggyakrabban használt fák: szőlőgyökér, tölgy, bükk, cser, platán, fűz, éger, de a gyümölcsfák is jók csak azok gyökeréhez ritkán jutunk de a birs kérge is jó. A kérgek nem igényelnek különösebb előkészítést én pl a platán és éger kérget lesikálom és kifőzöm, jobban mondva forrás után 1-2 percig. Az éger kérge és toboza erősen színez és enyhén savanyít, ha nem tetszik a barna víz akkor inkább platánt válassz talán ehhez könnyebben hozzá is jutsz. Elég egy-egy tenyérnyi kéregdarabka is az ancinak de egy szép szőlőgyökér, vagy vasfa, esetleg mangrove az akvárium dísze is. A kókuszdió héja is mutatós dekoráció és idővel jó csemege sőt kisebb halak szívesen használják bújónak ikrázó helynek. Mint látod rengeteg lehetőséged van, ha döntöttél és beszerezted a fát, gyökeret, stb részletesebben is megbeszélhetjük az előkészítéssel kapcsolatos teendőidet. Az anciknak jó bármilyen halkaja (növényi és állati eredetű vegyesen) a száraz a fagyasztott és az élő eleség is, az algatabletta biztosan jó választás ebből érdemes venni. Szeretik a cukkinit, padlizsánt, uborkát, dinnyét, spenótot, salátát, stb, ezeket forrázva ill félig főve add, hogy ehetőbb legyen. És persze a korhadékfa és alga kiegészítésként.
2016. máj. 12. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!!!!
2016. máj. 12. 06:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!