Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az akváriumomban jelenleg...

Egobaboca kérdése:

Az akváriumomban jelenleg található halacskák a következők: Piros guppi, neon halak, zebra dániók, pink dániók, vörös karcsú díszmárna és algaevő harcsa. A kérdés pedig hogy mi a legmegfelelőbb eledel nekik?

Figyelt kérdés
A mostani haltápból nem esznek meg mindent, ebből gondolom hogy esetleg nem jó nekik.A kereskedésben lemezed díszhal tápot ajánlottak, ezért ezt vettem. Nincsenek meg régóta a halacskák. A kérdésen kívül bármilyen észrevételt szívesen fogadok. A tartásukkal meg úgy átfogóan mindennel kapcsolatban, ha esetleg a párosításban van kivetnivaló. Előre is köszönöm.

2016. máj. 18. 17:01
1 2
 11/14 Salx Narval ***** válasza:
Ha konkrétan a növényeket eszik akkor távolítsd el őket, meg kell jól figyelni mert lehet, hogy csak az algát eszik le a levélről. Legtöbbször csak a rothadásnak indult növényzetet eszik meg az ép részeket békén hagyják. Nekem mindig voltak csigáim gondot sohasem okoztak.
2016. máj. 21. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Szerintem konkrétan a növényeket eszik. Mert mikor megvettem akkor nem volt semmi bajuk, szép egészségesek voltak. Most pedig mindenhol meg van ràgcsálva. Azt olvastam a neten mindenhol hogy elvileg nem bàntjàk a növényeket. Előfordulhat hogy rosszul ültettem bele őket? És azért eszik? Nem tudok nekik venni valamit hogy ne a növényeket egyék?
2016. máj. 22. 10:50
 13/14 Salx Narval ***** válasza:
Hát, megpróbálhatod forrázott salátával, spenóttal, stb de nem hinném, hogy bármelyik is komolyabb eredményt hozna. Ha eszik a növényeket akkor ne várd meg amíg elszaporodnak. Ha nagyon tetszenek akkor tedd őket külön, nem a világ pénze egy kis akvárium amiben akár törpe garnélákat is tarthatsz, hogy valami mozgás is legyen benne.
2016. máj. 24. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
És abba az akváriumba mi kell? Melegítő, levegőztető, làmpa, víztisztító? Ilyesmikre gondolok.
2016. máj. 25. 15:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!