Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Interneten lehet desztilállt...

Interneten lehet desztilállt vizet rendelni igyenes vagy olcsó szállítással? Víz lágyításhoz kellene, nem akarok ro készülékre annyi pénzt kidobni de a közelbe sehol nem árulnak desztilállt vizet.

Figyelt kérdés
Nagyobb városokba obiba praktikerbe vagy tesco ba látott már valaki?

2016. máj. 30. 17:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%

Tescoba sztem van

Ioncserélt víz néven.

2016. máj. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Auchanban van az tuti, mi ott vettük, szerintem tescoban is kapsz, meg praktikerben is.
2016. máj. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Desztillált víz nem igazán jellemző, és ahol lehet kapni, ott nem is annyira olcsó.


Ioncserélt víz kell, osan, teszkó praktiker, stb, autós részlegen nézd, 5 literes flakonokban.

2016. máj. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Mióta megjött a vízkeménység mérőm azóta rájöttem hogy lágyítanom kell a vizet. De mióta ioncseréltel lágyítok, nem szaporodnak a garnélák csak hullanak és az otok is elkezdtek dögleni. Ez lehet az ioncserélttől? Azért akarok desztilláltat.
2016. máj. 31. 07:12
 5/12 anonim ***** válasza:

Tökmindegy, (majdnem) hogy ioncserélt vagy desztillált, nem a 2 közti különbségtől döglenek.

Talán a túl gyors keménység változástól, vagy a vele együtt járó kémhatás változástól.

Talán a savasabb környezet nem olyan ideális a lebontó baktériumoknak...

Ne vidd túlzásba. 10 nk alá semmiképp ne menj.

2016. máj. 31. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

...egyébként a garnélák, és minden más ilyen meszes héjú állatka nem igazán szereti a lágy vizet, rajtuk annyira nem csodálkozom.

Az oto az érdekes.

2016. máj. 31. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
ha hirtelen csökkented a keménységet(ph-t) akkor az kinyírhatja a halakat, rákokat, lassan szabad csak csökkenteni.
2016. máj. 31. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ph ra figyelek az állandóan 6 os. A keménységet 10nk n tartom.
2016. máj. 31. 16:43
 9/12 anonim ***** válasza:
azt értem, de ha először gyorsan csökkenthetted akkor az végezhetett a halaiddal ,garnéláiddal...
2016. máj. 31. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Fokozatos volt. Valamiért büdös szagúak ezek az ioncserélt vizek (4félét vettem eddig és az összesnek vegyszer szaga van) Én nem bízok meg bennük.
2016. máj. 31. 18:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!