Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik hal a legokosabb?

Melyik hal a legokosabb?

Figyelt kérdés
mármint nem arra gondolok hogy trüköket tud meg ilyesmi hanem egyszerűen nem olyan buta!ÉS lehet otthon tartani ,ha nincs ilyen azt is írjátok meg!

2016. jún. 5. 15:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Az aranyhalakat elvileg be lehet tanítani kisebb trükkökre (átúszik a karikán,odébb tol valamit)
2016. jún. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tényleg?! és azt hogy lehet nekik megtanítani?
2016. jún. 5. 15:31
 3/7 anonim ***** válasza:
Na igen azt nem tudom :/ csak régen láttam a tv-ben hogy valaki betanította az aranyhalait de nem volt róla szó hogyan csinálta.
2016. jún. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A törpe gömbhalak elég okos kis jószágok.
2016. jún. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
tudod hogy tanítják be az aranyhalakat ? :( lenyeletik velük a mágnest és azzal "irányítják" a félholt, agonizáló halakat...
2016. jún. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
és azok a törpe gömbhalak miért olyan "okosak" vagy miért más a többitől?
2016. jún. 5. 15:46
 7/7 elwera ***** válasza:

. Egy bohóc halat tanítottuk verekedni. Sokat hergetjük odajött és finoman elpöcköltük visszajött, az uszonyával csapkodott, de ha nem hergeltük 2 hétig, elfelejtett mindent és barátságos lett. Addig meg nagy gonosz volt, csak meglátta vlakinek az ujját a vízbe, már jött támadni. Tanítottam arra is hogy a kezemből egyen, azt is megtette 1 hét után. De amint már nem foglalkoztam vele, elkezdett félni a kezemtől. Max 2-3 hétig emlékezett csak a szokásokra amikre rávettük


. A korallcsősz szerintem okosabb, vagy nem tudom, de az önfejűbb és felismeri hogy most azé mentem oda hogy kaját adjak és ott pitizik, nézi a víz tetejét és válogat hogy melyik kaját egye meg, vagy ha fotózni akarom, akkor oda se jön, elbújik és úgy leselkedik a kis helyéről. Szerintem ennek jobb a helyzetfelismerő képessége. Bohóc ilyenkor is csak néz, bár lehet hogy azért mert ő kevésbé fél.


A brakkvizi zöld gömbhal is, kíváncsian és bátran elém jött. Mivel kíváncsiskodott, így talán nem lehetett annyira buta. 2 méferre is figyelt hogy mit csinálok és a kezemet követte ha játszottam vele, de nem a végtelenségig.


Még a naphalaknál vettem ezf észre hogy kibámultak az akváriumból és ha látták hogy kaja van nálam, jó egy méterrel arrébb már ugrándoztak, lökdösték egymást, nehogy az egyikük lemaradjon az evésről. Ők nagyon kajacentrikusak voltak és harciasak.


Zöld gömbhalat ellenben nem csak a kaja érdekelte, hanem minden.

2016. jún. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!